Γενικά Αν ήταν παραδείσια ποια ράτσα παραδεισίων ήταν;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vas

PB Member
Εγγραφή
9 Απρ 2009
Μηνύματα
489
Πόλη
Αθήνα
Μπορει να φανει λιγο γελοια η ερώτηση μου, αλλα έβλεπα γεννητουρια στις παρουσιασεις πουλιών και επειδη δεν είδα αυτο που περίμενα είπα να ρωτήσω.
Εγώ, οταν είχαμε παραδείσια θυμάμαι μας τα είχε δωσει ενας φίλος της μάνας μου και ήταν 2 με πολλα και φανταχτερά χρώματα, αλλα τα χρώματα δεν ήταν ξέρω γω κοκκινο και διπλα γαλάζιο,το ένα χρώμα διαδεχόταν το άλλο, κάτι σαν μελωδία, άλλα πουλάκια ειχα και με κοροιδευαν οτι ειναι παραδεισια;τι γινεται; 🙄και αν ήταν παραδείσια ποια ράτσα παραδεισίων ήταν
ευχαριστω:D
 
Απο την περιγραφη σου νομιζω (με καθε επιφύλαξη) οτι εννοεις τα gouldians...
birdtrader.co.uk/uploads/BT15081_1.jpg
 
Εμμ... Επειδη το ψηλοέψαξα γι'αυτο ειπα πως τα χρωματα διαδέχονταν το ενα το αλλο αρμονικά,θέλω να πω πως στη φωτογραφια που μου δωσατε δεν ήταν τόσο αρμονικά,ήταν έντονα με χρώματα που έβγαζαν μάτι, τα δικα μου ήταν παρδαλά αλλα συγχρόνως και διακριτικά, μπορει να μη θυμάμαι καλά αλλά ετσι μου εχουν μεινει στο μυαλο.Αν αυτο βοηθάει θυμάμαι οτι το ενα αυγο του ζευγαριου ήταν ροζ... (σε περιπτωση που το κανει μια συγκεκρημενη ράτσα αυτο)
 
Θυμασαι το μεγεθος τους; Εγω στην θεση σου θα εψαχνα για τα εξωτικα απο Αφρικη μερια.
 
υπαρχει περιπτωση να ειναι απο το ποστ #10 η 3η φωτογραφία αλλα και πάλι δεν ειμαι σιγουρη. Υπάρχει και σε αλλους χρωματισμους;
 
δεν ειναι καποιο συγκεκρημένο είδος που κάνει και ροζ αυγά;
 
Back
Top