Φροντίδα Αν αγοράσω δεύτερο παπαγάλο, θα τον δεχτεί ο πρώτος;

Νικος17

PB New Member
Εγγραφή
6 Νοε 2017
Μηνύματα
3
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα.. Θέλω να ρωτήσω όποιον γνωρίζει κατά πόσο είναι δυνατόν να αγοράσω δεύτερο παπαγάλο και να τον δεχτεί ο πρώτος που έχω! Έχω έναν μαυροκεφαλο caique είναι ενάμιση χρονων.. Πολύ ημερος με μένα αλλά όχι και τόσο με αλλούς!
 
Καλώς ήρθες Νίκο!
.. Θέλω να ρωτήσω όποιον γνωρίζει κατά πόσο είναι δυνατόν να αγοράσω δεύτερο παπαγάλο και να τον δεχτεί ο πρώτος που έχω!
Κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει υπεύθυνα... Διότι αυτό εξαρτάται
α) από τον χαρακτήρα του παπαγάλου που ήδη έχεις...
β) από τον χαρακτήρα του παπαγάλου που θ΄αγοράσεις...
γ) από τον χαρακτήρα, τις γνώσεις, την ψυχολογία και τις συνθήκες που εσύ διαθέτες, ώστε να καταφέρεις να τους γνωρίσεις. 🙂
 
Καλώς ήρθες Νίκο!

Κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει υπεύθυνα... Διότι αυτό εξαρτάται
α) από τον χαρακτήρα του παπαγάλου που ήδη έχεις...
β) από τον χαρακτήρα του παπαγάλου που θ΄αγοράσεις...
γ) από τον χαρακτήρα, τις γνώσεις, την ψυχολογία και τις συνθήκες που εσύ διαθέτες, ώστε να καταφέρεις να τους γνωρίσεις. 🙂
α οκ κατάλαβα... Ευχαριστώ για τον χρόνο σου :)
 
Όχι με το καλημέρα. Υπαρχει διαδικασία : καραντίνα 40 ημερες σε διαφορετικό δωματιο αν γίνεται, ώστε αν ο μη γέννοιτο εχει κάτι μολυσματικό, να μην σου κολλήσει αυτόν που ήδη εχεις. Τότε θα επικοινωνούν μονο ηχητικά. Επειτα σε ξεχωριστά κλουβιά στο ιδιο δωματιο, ώστε να βλέπονται, σε απόσταση στην αρχή κι επειτα όλο και πιο κοντά έως τα 2 κλουβιά σε επαφή. Έπειτα μπορούν, αν όλα ειναι καλά να μείνουν στο ιδιο κλουβί. Έχεις όμως τετοιο κλουβί κατάλληλων διαστάσεων;
 
... Έπειτα μπορούν, αν όλα ειναι καλά να μείνουν στο ιδιο κλουβί. Έχεις όμως τετοιο κλουβί κατάλληλων διαστάσεων;

Επίσης μπορεί ποτέ να μην ταιριάξουν απόλυτα για να μοιραστούν το ίδιο κλουβί όσο καλά κι αν τα πηγαίνουν σε ουδέτερο έδαφος. Τα πουλιά της Sissy είναι ένα τέτοιο παράδειγμα.
 
Επίσης μπορεί ποτέ να μην ταιριάξουν απόλυτα για να μοιραστούν το ίδιο κλουβί όσο καλά κι αν τα πηγαίνουν σε ουδέτερο έδαφος. Τα πουλιά της Sissy είναι ένα τέτοιο παράδειγμα.
O Μαριος ειναι μια κατηγορια πουλιου απο μονος του, προσωπικοτητα αντιστροφως αναλογη του μεγεθους του
 
Back
Top