Αναπαραγωγή Αν αλλάξω τη φώλια με μια μεγαλύτερη, θα τη δεχτούν για την επόμενη γέννα;

apollong1

PB New Member
Εγγραφή
31 Οκτ 2015
Μηνύματα
102
Πόλη
Λεμεσός
Για σας τι κάνετε, έχω μιαν απορία σχετικά με την φωλιά τον παπαγάλων μου(budgies). Έχω ένα ζευγαράκι το όπιο έχει κανί 3 όμορφα πουλάκια και έχω προσέξει πώς η φωλιά είναι μικρή και δεν τα φόροι.Αν αλλάξω φώλια, να αγοράσω μιαν πιο μεγάλη θα την δεχτεί για την επόμενη γέννα;
 
Κυρία Μαρία η φωλιά που τους έχω είναι ψηλή αλλά είναι μικρή στο πλάτος. Τώρα μέσα έχει 3 πουλάκια και είναι σφηνωμένα, την επόμενη γέννα αν κάνη παραπάνω πώς θα τα καταφέρνει να τα ταΐζει και να τα μεγαλώσει. Και τώρα σκάφτομε να τους αγοράσω πιο πλατιά αλλά φοβάμαι πώς δεν θα την δεχτεί τη λες να κάνω;
Ευχαριστώ
 
Αυτή που έχεις, χωρίς να είμαι σίγουρη, είναι ή για lovebirds ή για παραδείσια.
Σ' αυτήν την γέννα δεν γίνεται να την αλλάξεις. Την επόμενη φορά (πότε σκοπεύεις να τα ξαναβάλεις; ) φυσικά και μπορείς να βάλεις την σωστή φωλιά, κανένα πρόβλημα.
 
Αυτή που έχεις, χωρίς να είμαι σίγουρη, είναι ή για lovebirds ή για παραδείσια.
Σ' αυτήν την γέννα δεν γίνεται να την αλλάξεις. Την επόμενη φορά (πότε σκοπεύεις να τα ξαναβάλεις; ) φυσικά και μπορείς να βάλεις την σωστή φωλιά, κανένα πρόβλημα.
Όταν μεγαλώσουν τα μικρά που έχει μέσα και μάθουν να τρώνε μονά τους,θα τα βάλω σε άλλο κλουβί. Την φωλιά θα την αφήσω για την επόμενη γέννα

Ορίστε και η φωλιά που τους έχω
 

Συνημμένα

  • 20160315_145120.webp
    20160315_145120.webp
    54,8 KB · Προβολές: 32
Δεν έχω καλή οπτική αλλά δεν μου φαίνεται πολύ στενή. Θα μπορούσαμε να την δούμε από απέναντι και όχι από πάνω;
Επίσης συγγνώμη, εκεί απέναντι υγρασία έχει ο τοίχος και το κλουβί ακουμπάει στο πάτωμα; Ρίξε μια ματιά https://community.petbirds.gr/threads/Επιλογή-θέσης-κλουβιού-στο-σπίτι.25549/ , μήπως δεν έχεις σκεφτεί κάποια πράγματα.
 
Συγγνώμη αλλά δεν είναι από πάνω τη θες να πεις; Το κλουβί το έχω σε τοίχων, δεν ξέρω αν είναι υγρασία αλλά το έχω σε υπόγειο μέρος με αρκετό φως και χωρείς αέρα μια χαρά είναι πιστεύω. Θα προσπαθήσω να βάλω καλύτερη φωτογραφία της φωλιάς.
Ευχαριστώ:)
 
Back
Top