Αξίζει να το δείτε, συγκινητικό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mariah
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mariah

PB Member
Εγγραφή
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.011
Πόλη
Περιστέρι
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ειναι πραγματι συγκινητικο να βλεπεις σε τοσο πανεμορφα πτηνα, τις συνθηκες αιχμαλωσιας τους. ΕΛΕΟΣ!
Τετοιες εικονες σε βαζουν να σκεφτεις τι εχεις να δωσεις ως ανθρωπος. Σε κατι τετοιες περιπτωσεις, μια ερωτηση μονο ερχετε στο μυαλο μου.
"Ποια ειναι τα ζωα;"
😕
 
Νομιζω οτι αυτο το βιντεο δεν χαρακτηριζετε σηγκηνιτικο.. Συγκηνιτικο λεγετε κατι που σε κανει να κλαψεις απο χαρα και οχι απο αισχος...☹Εγω θα το χαρακτηριζα "απλα" απανθρωπο γιατι η απανθρωπια πλεον ειναι κατι απλο πανω στην γη...
 
Τους αλήτες... Κρεμάλα θέλουν όλοι τους!
Τι τους φταίνε τα κακόμοιρα...😕
 
συγκλονιστικο βιντεο... σε γεμιζει θλιψη γιατι ειναι συντριπτικα ανισο το μεγεθος των κακοποιημενων πουλιων παρα των... Διασωθεντων.
μπορει και να κανω λαθος αλλα δεν το ειδα με αισιοδοξη ματια.
 
Oταν ειδα χτες αυτο το βιντεο τυχαια για πρωτη φορα ανατριχιασα και στενοχωρεθηκα παρα πολυ. Ειπα, ειναι δυνατον; 😱Πως μπορουν και βασανιζουν αυτες τις φατσουλες;Ντροπη τους!Ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.
 
krima poli...alla h alithia einai oti ipirxe kai tha iparxei...mexri tha iparxei h zitisi... kata kapoio tropo fteme oloi emis... ☹

Pikri alithia.
 
Aς ελπίσουμε ότι δεν είναι όλες οι μεταφορές αυτών των υπέροχων πλασμάτων όπως σ'αυτό το youtube - άθλιες, ότι δεν σακατεύονται όλα, πριν καταλήξουν σαν κατοικίδια! Αναμφίβολα όλοι αναγνωρίζουμε αυτή τη βιαιότητα σαν λάθος! Συμφωνώ με το σχόλιο ότι, αν ήταν άνθρωπος θα ήταν αρκετό γι'αυτό να καταλήξει σε ψυχιατρική κλινική! Ας προσπαθήσουμε, αφού τα αναλάβαμε να κάνουμε τις συνθήκες "κράτησης" όσο το δυνατόν πιό ευχάριστες, ας προσπαθήσουμε να ανακτήσουν την αυτοπεποίθηση - αξιοπρέπειά τους, ας σεβαστούμε την προσωπικότητα, την ευαισθησία & την εξυπνάδα τους, αφού κατέληξαν στα χέρια μας!
 
Συγκίνηση; Δεν νομίζω... Οργή, πίκρα, θυμό, απογοήτευση, ντροπή, ναι, αυτά τα συναισθήματα τα ένοιωσα!
121.gif
133.gif
 
Exo vallei ayto to youtube se ena rosiko forum gia papagalous...kai den tha pistepsete! to DIEGRAPSE o Administrator legontas oti einai poli tromaktiko gia na to dei o kosmos!
Exo tsakothi poli asxima mayton epidi theoro oti klinei ta mathia stous allous mellous... opoios den thelei -den kitaei...
Exo trellathi!
 
Εγω πριν πολυ καιρο δεν ηξερα οτι υπαρχουν τετοιες συνθικες... Πριν λιγο καιρο ηθελα να πιστευω οτι δεν υπαρχουν ενω ηξερα οτι υπαρχουν... Τωρα και πλεον εχω αρχισει να το αναγωριζω και να λεω ναι υπαρχουν και αυτες οι ψυχουλες υποφερουν... (τι καταφερα; Μπορω να τα βοηθησω;)Τελικα ναι "μπορουμε"!(Τελευταιο ερωτημα)Πως; Περιμενω απαντηση... (γνωριζω πως, αλλα θελω αποψεις)
 
POS; Poli apla...agorazontas mono poulia ektrofis...me daktilidia...

Otan kanete mia paragelia sto internet kai den kserete akrivos ti? pou? pote? pio pouli nomizete tha sas stiloun; Ena apo ayta!
 
Αυτή είναι μία καλή λύση, αλλά το πρόβλημα είναι ότι τη διαβάζουμε μόνο τα μέλη του forum. Πως μπορούμε να ενημερώσουμε τους υπόλοιπους; Αυτούς που θέλουν να αγοράσουν ένα παπαγάλο, αλλά δεν γνωρίζουν την ύπαρξη της ιστοσελίδας απ' όπου μπορούν να ενημερωθούν για οτιδήποτε αφορά ένα πουλί, όπως όλοι εμείς;
 
Εγω πιστευω οτι πρεπει να αγοραζουμε αυτα τα πουλια (μιλοντας για καρδερινες που μενουν στην Ελλαδα) και να ελευθερωνουμε.Αν δεν τα αγοραζουμε πολυ πιθανον να αγοραστουν απο καποιον που δεν γνωριζει η να πεθανουν.Αυτη ειναι μια γνωμη η οποια θα σωσει μερικες ζωουλες αλλα οχι ολες διοτι αν δουν οτι πεφτει χρημα θα ποιανουν και αλλες και αλλες, και αλλες...
Οποτε η καλητερη λυση πιστευω οτι ειναι της Wind-sa.
 
Αυτή είναι μία καλή λύση, αλλά το πρόβλημα είναι ότι τη διαβάζουμε μόνο τα μέλη του forum. Πως μπορούμε να ενημερώσουμε τους υπόλοιπους; Αυτούς που θέλουν να αγοράσουν ένα παπαγάλο, αλλά δεν γνωρίζουν την ύπαρξη της ιστοσελίδας απ' όπου μπορούν να ενημερωθούν για οτιδήποτε αφορά ένα πουλί, όπως όλοι εμείς;

Εγω πιστευω οτι οποιος ειναι ωριμος και εξυπνος δεν αγοραζει γουρουνι στο σακι. Θα το ψαξει πρωτα θα ενιμερωθει και στο τελος θα παρει το καταληλο κατοικιδιο. Με αυτους που δεν ειναι ωριμοι που δεν ειναι εξυπνοι και αγοραζουν γουρουνι στο σακι δεν ξερω...☹
 
Εγω πιστευω οτι οποιος ειναι ωριμος και εξυπνος δεν αγοραζει γουρουνι στο σακι. Θα το ψαξει πρωτα θα ενιμερωθει και στο τελος θα παρει το καταληλο κατοικιδιο. Με αυτους που δεν ειναι ωριμοι που δεν ειναι εξυπνοι και αγοραζουν γουρουνι στο σακι δεν ξερω...☹
Υποθετικό σενάριο: Είμαι ώριμος και θεωρώ έξυπνος και θέλω να το ψάξω πριν αγοράσω παπαγάλο. Δεν είμαι χρήστης του internet (άρα δεν γνωρίζω το forum, άρα δεν έχω πληροφόρηση), στη Θεσσαλονίκη απ' ότι γνωρίζω δεν υπάρχουν εκτροφείς για παπαγάλους. Επομένως με μαθηματική ακρίβεια οδηγούμαι σε pet shop, όπου ο ιδιοκτήτης θα μου πει ό,τι τον συμφέρει (εγώ το ψάχνω όμως). Τι γίνεται σ' αυτή την περίπτωση, που νομίζω ότι ισχύει για τα περισσότερα μέρη της Ελλάδας; (έχω την εντύπωση ότι εκτροφείς υπάρχουν μόνο στην Αθήνα και ένας στη Ρόδο).
 
απαράδεκτοι αυτοί που το κάνουν, δεν έχουν ψυχή δεν έχουν αισθήματα τίποτα
απαράδεκτοι...
 
Αυτό το πράγμα είναι απαράδεκτο. Πρέπει να σταματήσει αμέσος. Θέλουμε να σταματήσει τώρα όχι όταν θα είναι πολύ αργά.
 
Back
Top