Φροντίδα Αξίζει να φτιάξω μεγάλη κλούβα για 2 lovebirds;

Γιώργος Π.

PB New Member
Εγγραφή
16 Οκτ 2019
Μηνύματα
76
Καλησπέρα στο φόρουμ,

Χρειάζομαι τη γνώμη σας για κάτι. Έχω ένα ζευγάρι με lovebirds (αρσενικό θηλυκό), -χωρις να έχω σκοπό την αναπαραγωγή-, το οποίο "στεγάζεται" σε κλουβί 70Χ50Χ50. Επειδή έχω δύο κατοικίες το χειμώνα θα μένουν σε κλουβί 60Χ45 λόγω ελλείψεως χώρου και θα προσπαθώ να τα βγάζω για πτήσεις καθημερινά. Σκέφτομαι αν αξίζει τους θερινούς μήνες να τους φτιάξω μια εξωτερική κλούβα 2μ Χ1,5μ. Είναι πολύ φασαρία για μόνο 2; Η περιοχή επίσης έχει και κουκουβάγιες αν και μέχρι τώρα δεν έχουν πλησιάσει το κλουβί (σκεπάζεται κάθε βράδυ).

Επίσης το 60Χ45 είναι πολύ μικρό; Μήπως να πάρω άλλο ένα και να το βάλω από πάνω; Απλά έτσι θα ζούνε χωριστά...
 
Σκέφτομαι αν αξίζει τους θερινούς μήνες να τους φτιάξω μια εξωτερική κλούβα 2μ Χ1,5μ. Είναι πολύ φασαρία για μόνο 2;
Γιώργο, σε αυτό μπορείς να απαντήσεις μόνο εσύ. Αν δεν είναι μεγάλη φασαρία για σένα, θα είναι σίγουρα απόλαυση για τα πουλιά.

Η περιοχή επίσης έχει και κουκουβάγιες
Υπάρχουν τρόποι προστασίας. Αν αποφασίσεις να φτιάξεις την κλούβα, μην αμελήσεις να λάβεις τα μέτρα σου. Απλά άνοιξε αν θες ένα θέμα για να συζητήσουμε αναλυτικά το πρότζεκτ.
 
@Stavros σε Ευχαριστώ.
Καινούργιο θέμα; Γιατί; Για το πώς θα γίνει η κλούβα;

Σχετικά με το κλουβί 60Χ40;
 
Back
Top