Φροντίδα Αξιοπιστα καταστηματα (πετ σοπ)

Nikoskrt

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2015
Μηνύματα
327
Πόλη
Λαμία
Εδω και καιρο ψαχνω σουπιοκοκκαλο, κεχρι και ποτιστρα με μπιλια για τα μπατζι μου αλλα δυστυχως κανενα απο τα πετ σοπ της πολης μου δεν εχει. Μενω σε μικρη πολη και τα πετ σοπ εδω ειναι 4-5. Εχω ψαξει παντου και μονο καρδια ασβεστιου εχω βρει και παλι ηταν κατασκονισμενη! Αφου να φανταστειτε μια μπανιερα ηθελα για τα παπαγαλακια και οχι και καμια περιπλοκη, μια απλη, μικρη, πλαστικη μπανιερα και την πηρα 3 ευρω! Δεν ειναι και πολλα αλλα για τις εποχες που ζουμε ηταν εξωφρενικο ποσο. Απο e-shops δεν υπαρχει περιπτωση! Πριν ενα μηνα εψαχνα μια ποτιστρα για το κουνελι μου (τοσο καιρο το ειχα με ποτιστρα για χαμστερ, αφου δεν ειχαν τα καταστηματα εδω) και πραγματικα η ποτιστρα να κανει 2 ευρω και τα μεταφορικα να ειναι 6! Δηλαδη ελεος! Για αυτο αν γινετε να μου πειτε κανενα αξιοπιστο καταστημα στην Λαρισα που θα παω σε 4 μερες ή κανενα e-shop που να μην εχει μεταφορικα ακριβοτερα απο αυτο που αγοραζω...
 
Δυστυχώς όσοι ζούμε σε επαρχία αντιμετωπίζουμε πολύ συχνά παρόμοιες καταστάσεις.
Τα e-shops βοηθούν πάρα πολύ αλλά για μεγάλη παραγγελία ώστε να υπάρχει κέρδος ακόμη και με τα έξοδα μεταφοράς.
Αν δεν μπορείς να συγκεντρώσεις μόνος σου μια "σεβαστή" οικονομικά παραγγελία, μπορείς να το κάνεις με φίλους σου. Έτσι όλοι θα βγείτε κερδισμένοι.
Εδω και καιρο ψαχνω σουπιοκοκκαλο,
Νομίζω πως μια σουπιά... Θα σου δώσει και το κόκαλο που χρειάζεσαι... και πολύ νόστιμο φαγητό... Αν μάλιστα λάβεις υπόψη σου πως το κόκκαλο σε κάποια pet shop μπορεί να κοστίζει τρία ή και περισσότερα ευρώ τότε η σουπιά θα σου βγει "δωρεάν".
μια απλη, μικρη, πλαστικη μπανιερα και την πηρα 3 ευρω!
Άλλη μια τέτοια αγορά και βγήκαν τα μεταφορικά.
 
εγω εδώ τα βρησκω παντου αυτα με 3 ευρο αλλα τα καναρινια δυστηχος με 30☹στην θεσσαλονικη εχει πανω από 10 πετ σοπ

ακου ελα κανενα ταξδη θεσσαλονικη και ξερω εγω εν μερος που τα χει όλα και φτηνα το κλουβι μαζι με το χαμστερ και όλα αυτά το πηρα 17 ευρο
 
Εδω και καιρο ψαχνω σουπιοκοκκαλο, κεχρι και ποτιστρα με μπιλια για τα μπατζι μου αλλα δυστυχως κανενα απο τα πετ σοπ της πολης μου δεν εχει. Μενω σε μικρη πολη και τα πετ σοπ εδω ειναι 4-5. Εχω ψαξει παντου και μονο καρδια ασβεστιου εχω βρει και παλι ηταν κατασκονισμενη! Αφου να φανταστειτε μια μπανιερα ηθελα για τα παπαγαλακια και οχι και καμια περιπλοκη, μια απλη, μικρη, πλαστικη μπανιερα και την πηρα 3 ευρω! Δεν ειναι και πολλα αλλα για τις εποχες που ζουμε ηταν εξωφρενικο ποσο. Απο e-shops δεν υπαρχει περιπτωση! Πριν ενα μηνα εψαχνα μια ποτιστρα για το κουνελι μου (τοσο καιρο το ειχα με ποτιστρα για χαμστερ, αφου δεν ειχαν τα καταστηματα εδω) και πραγματικα η ποτιστρα να κανει 2 ευρω και τα μεταφορικα να ειναι 6! Δηλαδη ελεος! Για αυτο αν γινετε να μου πειτε κανενα αξιοπιστο καταστημα στην Λαρισα που θα παω σε 4 μερες ή κανενα e-shop που να μην εχει μεταφορικα ακριβοτερα απο αυτο που αγοραζω...
πες μου ακριβος τι θες να σου πω καταστημα και τιμη για ολα οποτε να ρθεις τορα το καλοκαιρι θεσσαλονικη να βρεθουμε καπου να σε παω στο πετ σοπ εκεινο να τα παρεις και φτηνα
 
Back
Top