Γενικά Αξιόπιστο κλουβί για parrotlet

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Darina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Darina

PB New Member
Εγγραφή
14 Φεβ 2021
Μηνύματα
36
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα! Είμαι ακόμα στην αναζήτηση της αγοράς του parrotlet μου, αλλά ταυτόχρονα προετοιμάζομαι! 😊
Θέλω να βρω κλουβί για πάρροτλετ, μεγαλύτερο από το μίνιμουμ αλλά όχι τεράστιο, λόγω και του χώρου που μπορώ να διαθέσω.
'Έχετε να μου προτείνετε κάποιες αξιόπιστες μάρκες για κλουβιά από καλά υλικά;
Τι άλλο πρέπει να προσέξω στην αγορά κλουβιού συγκεκριμένα για parrotlet;
 
Μάρκες υπάρχουν πολλές, με επιλογές διάφορες και για κάθε τσέπη. Εγώ σου προτείνω την παρακάτω ζευγαρώστρα με προσιτή τιμή, καλή κατασκευή και επαρκή χώρο ακόμα και για 2 πουλάκια. Την χρησιμοποιώ εδώ και 6 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Αυτό που πρέπει να προσέξεις ιδιαίτερα σε ότι επιλογή και να κάνεις, είναι το κενό ανάμεσα στα κάγκελα. Δεν πρέπει να ξεπερνά το 1,5 εκατοστό.
 
@jk1980, σε ευχαριστώ Γιάννη.
Αν δεν βρω κάτι άλλο σύντομα που να είναι πιο ψηλό σε ύψος, τότε θα πάρω και εγω το ίδιο με το δικό σου. Από οτι έχω καταλάβει οι ζευγαρώστρες είναι πάντα η safe επιλογή 😊
 
Δες και τις δικές μας ζευγαρώστρες (από το pet4u, δεν βλέπω στο online κατάστημα την μεγάλη).
Το μεγαλύτερο ύψος θα διαπιστώσεις πως δεν αξιοποιείται,
στα ψηλά τους κλουβιά με τεχνάσματα τους ''ανάγκαζα'' να τ΄ ανεβοκατέβουν #15
 
  • Like
Αντιδράσεις: Darina
Πιστεύεις πως δεν αξίζει να πάρω μεγάλο κλουβί; με προβληματίζει γιατί σε πολλά άρθρα γράφει πως, όσο μεγαλύτερο είναι τόσο το καλύτερο. Έχεις παρατηρήσει οτι τους δυσκολεύει κάτι;
 
Back
Top