Γενικά Απάτη ή τύχη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Dachli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Dachli

PB New Member
Εγγραφή
8 Αυγ 2020
Μηνύματα
11
Πόλη
Κέρκυρα
Καλημέρα σε όλες και σε όλους.
Πρόσφατα μπήκα στο poulato.gr και είδα ότι δίνονται ή και χαριζονται παπαγαλοι macaw σε ακραία φτηνή τιμή. Συνήθως οι πληροφορίες που δίνονται για αυτούς είναι με λανθασμένα ελληνικά πράγμα που σημαίνει ότι ο πωλητής του δεν είναι από την περιοχή όπου αναφέρει στην αγγελία. Αυτό το επιβεβαίωσε το mail όπου έστειλα για να μάθω πληροφορίες. Φαίνονται όλα φυσιολογικά αλλά έχω και ένα ενδοιασμό αν πρόκειται για απάτη. Έχει κανείς κάποια γνώμη επί του θέματος; Τι άλλο θα πρέπει να προσέξω;
 
Είναι, χωρίς καμία αμφιβολία, απάτη που υπάρχει αρκετά χρόνια. Είναι μάλιστα αρκετοί αυτοί που έχουν χάσει χρήματα. Από αυτά που έχω διαβάσει απλά θα σου ζητήσουν να καταθέσεις προκαταβολή σε λογαριασμό εξωτερικού για τα έξοδα αποστολής και θα τους χάσεις.
 
Αυτή που έχει υποτίθεται τον παπαγαλο βρίσκεται στο Καμερούν οπότε χέρι με χέρι είναι αδύνατον. Νομίζω όμως ότι έχει δίκιο ο aggelosioa γιατί μου ζήτησαν χρήματα μόνο για την αποστολή του
[automerge]1597218709[/automerge]
Είναι λίγο περίεργο έτσι μου φάνηκε...
 
Μπορεί να σκέφτομαι σαν γερός αλλά ποτέ δεν εμπιστεύομαι σιναλαγες από απόσταση, ιδικά με ζώα, και να μη σε κοροϊδέψει και να σου στηλει τον παπαγάλο, μάλλον δε θα είναι στην καλύτερη κατάσταση, από θέμα ηλικίας η υγειας
 
Back
Top