Γενικά Απαραδεκτο πετ σοπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης n-i-k-o-s
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

n-i-k-o-s

PB New Member
Εγγραφή
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
97
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Σημερα πηγα να παρω τροφη για τα καναρινια μου απο ενα πετ σοπ που πηγαινω οταν με βολευει ο δρομος. Ειχε καρδερινες βλεπεις ειναι η εποχη που της πιανουν. Ειχε σε ενα κλουβι ενος μετρου πανο απο 50 πουλια τον πετυχα που τα καθαριζε. Καπιες ειταν ετοιμοθανατες οπος καθαριζε το κλουβι της επιανε αυτες που ειταν στα τελευταια τους και της επερνε το κεφαλι δυστηχος. Σοκαριστικο θεαμα τη τραβαν τα αγρια πουλακια δηλ. Οσα ζησουν εζησαν τα αλλα στον κουβα ψυχρη ανθρωποι.Απορο αν εχουν χαρτια για αυτα τα πουλια ολα στη μαυρη.Αλλα οσο παν και τα αγοραζουν και τα ζηταν θα υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι το γινεται με τα αγρια στα πετ σοπ μονο αυτα ξερουν αλλα πληγωμενα αλλα τυφλα αισχος. Και φυσικα δεν πηρα τροφη δεν τον εδωσα μια και εφυγα
 
Δεν υπάρχει εποχή που πιάνουν της καρδερίνες αυτό γίνεται όλο τον χρόνο. Από αυτά που είχε εκεί τα δέκαπλαίσια είχαν ήδη πεθάνει, αυτά ήταν τα ποιο δυνατά... Επίσης δεν θα σταματήσουν να πιάνουν μέχρι να σταματήσουν να ζητάνε, θα σταματήσουν να πιάνουν μόλις δεν θα υπάρχει ούτε μια καρδερίνα ελεύθερη.
Ελλάδα... Ο καθένας κάνει ότι θέλει.
 
Γιατί πιάνεστε μόνο στο ότι ήταν άγρια; Μήπως αυτό δεν συμβαίνει με καναρίνια ή με παπαγάλους;

Την ίδια εικόνα έχω δει εγώ, και έχουμε δει και οι περισσότεροι από εδώ να συμβαίνει!

Νίκο μακριά από αυτό το πετ σοπ, και τίποτα παραπάνω!
 
εγω πιστεύω κατα την ταπεινή μου άποψη πως μεριδιο ευθύνης έχουμε και εμεις γιατί παμε και αγοράζουμε απο τετοια καταστηματα. Δεν το κανω αλλα το 95% το κανει. Εγω περνω απο εκτροφεις η απο pet κατοπιν παραγγελίας και μονο με σωστο δαχτυλίδι
 
Σημερα πηγα να παρω τροφη για τα καναρινια μου απο ενα πετ σοπ που πηγαινω οταν με βολευει ο δρομος. Ειχε καρδερινες βλεπεις ειναι η εποχη που της πιανουν. Ειχε σε ενα κλουβι ενος μετρου πανο απο 50 πουλια τον πετυχα που τα καθαριζε. Καπιες ειταν ετοιμοθανατες οπος καθαριζε το κλουβι της επιανε αυτες που ειταν στα τελευταια τους και της επερνε το κεφαλι δυστηχος. Σοκαριστικο θεαμα τη τραβαν τα αγρια πουλακια δηλ. Οσα ζησουν εζησαν τα αλλα στον κουβα ψυχρη ανθρωποι.Απορο αν εχουν χαρτια για αυτα τα πουλια ολα στη μαυρη.Αλλα οσο παν και τα αγοραζουν και τα ζηταν θα υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι το γινεται με τα αγρια στα πετ σοπ μονο αυτα ξερουν αλλα πληγωμενα αλλα τυφλα αισχος. Και φυσικα δεν πηρα τροφη δεν τον εδωσα μια και εφυγα
Να κάνω μια ερώτηση, όταν λες τις έπερνε το κεφάλι; Δηλαδη;
 
λογικα τις σκοτωνε για να ξεμπερδευει.
Ούτε τα ζώα δεν το κάνουν αυτό, Αυτοί οι ανθρωποι έχουν πουλημένη ψυχη.. Δεν έχουν ψυχη πια... Την πούλησαν και αυτήν για τα λεφτά..
 
Μπορεις να τον καταγγειλεις.. Αν εννοεις αυτο που καταλαβαμε με την φραση "τους επερνε το κεφαλι". Εγω στην ιδεα και μονο ανακτευτηκα, αηδιασα με αυτο το ανθρωπακι. Αν θες να βοηθησεις πρεπει να ψαξεις να βρεις που πρεπει να απευθυνθεις.
 
Back
Top