Γενικά Απεκτησα 2 lovebird peach-faced

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης EFTHIMIS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

EFTHIMIS

PB Member
Εγγραφή
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
350
Πόλη
Καστοριά
Η παρεα μου πλεον εκτος απο το κοκατουα ειναι και δυο Lovebird πολυ ηρεμα τα οποια τα εχω 2μερες!:D
 
Καλορίζικα Ευθύμη, ζευγαράκι είναι; Πώς τα δέχθηκε ο κοκατούα σου; Περιμένουμε fotos όταν μπορέσεις!
 
Σ'ευχαριστω πολυ, απ'οτι μου ειπε ο Αργυρου ζευγαρακι ειναι αλλα με τον κοκατουα εχω προβλημα γιατι ζηλευει πολυ!
 
Τα έχεις κοντά; Θέλει να τα βλέπει, ζητά να πηγαίνει ή... Τα αγνοεί και διεκδικεί εσένα; Πώς αντιδρά;
 
Δεν τα εχω κοντα διοτι τον κοκατουα τον εχω ελευθερο στο δωματιο μου και αυτα τα εχω στον κατω οροφο του σπιτιου. Οταν τον πηγαινω κοντα στο κλουβι τους ανεβαινει επανω και προσπαθει να τα δαγκωσει αλλα ευτυχως ειναι τα καγκελα του κλουβιου! Δεν ξερω αν βρεθουν και τα τρια ελευθερα τι θα γινει!
 
Καλημέρα,

καλορίζικα να είναι, προτείνω να τους φτιάξεις "λοφίο" για να τον ξεγελάσεις...

Φιλικά, Γιάννης
 
Ευχαριστω πολυ, λες με το λοφιο να τα περασει για μικρα κοκατουα!:DΤο μονο που μπορει να κανει ειναι υπομονη μεχρι τον Ιουλιο που θα τον κανω ζευγαρι!☹
 
Να σου ζήσουν Ευθύμη! Και καλούς απογόνους!

Εγω θα σου πρότεινα να μην κάνεις πειράματα και τα αφήσεις και τα 3 μαζι στον ιδιο χώρο και έχεις μετά δράματα. 🙂 Καλύτερα να ειναι σε χωριστους χώρους και να μην έρχονται σε επαφή. Εξάλλου για τον πρωτο μηνα καλό θα ήταν να τα κρατήσεις σε καραντινα για να μην κολλήσουν κατι τον κακατούα σου. Μπορεί να προέρχονται από οργανωμένο εκτροφέιο, αλλά η προφύλαξη... Προφύλαξη!

Την ιδια καραντίνα να τηρήσεις και όταν με το καλό αποκτήσεις και το θηλυκό για τον κακατουα σου!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sydney
Mαρια και τα δυο ειναι ταισμενα στο χερι και το ενα ειναι πιο ησυχο απο το αλλο! Ειναι ολα τα λεφτα!
 
Να τα χαιρεσαι... Περιμενουμε και φωτογραφιες τους. Τι χρωματα εχουν;
 
Tα καμαρια μου!

Tα καμαρια μου!
 

Συνημμένα

  • user3711_pic9990.webp
    user3711_pic9990.webp
    26,3 KB · Προβολές: 67
  • user3711_pic9993.webp
    user3711_pic9993.webp
    44,5 KB · Προβολές: 72
  • user3711_pic9994.webp
    user3711_pic9994.webp
    33,8 KB · Προβολές: 74
  • user3711_pic9995.webp
    user3711_pic9995.webp
    21,3 KB · Προβολές: 63
Καλε τι κουκλοφατσες ειναι αυτες; Πως τα πανε με τον κοκατου;Να τα προσεχεις οταν ειναι πολυ κοντα! Τα Lovebirds τα εχεις ελευθερα εξω;Να σου ζησουν ολα τους!
 
Μαρακι οταν ειμαι σπιτι ολα ελευθερα τα εχω αλλα οχι πολυ κοντα με την μεγαλη την κοριτσαρα γιατι χθες εδωσαν μια ψηλη μαχη με το κιτρινακι! Μηπως ξερεις πως μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το αρσενικο και ποιο το θυληκο;
 
Είναι πανέμοφρα!

Τα έχεις ελεύθερα έξω...

Φιλικά, Γιάννης

Υ. Γ. Καταπληκτική αυλή...
 
Ευχαριστω πολυ Γιαννη! Τα εχω ελευθερα μονο οταν ειμαι μαζι τους και εγω και σημερα θα εχω ετοιμη και μια κλουβα στις διαστασεις απο το σπιτακι ακι θα τα τοποθετησω εκει μεσα! Και τα τρια ειναι πολυ ησυχα!
 
Το κιτρινο εχει κοκκινη ιριδα στα ματια και το πρασινο καφε! Ποιο ειναι το θυληκο και ποιο το αρσενικο;
 
Δεν ξεχωριζουν απο τα ματια. Να σου ζησουν παντως... Ειναι πανεμορφα. Προσεξε την συμπεριφορα τους και απο εκει θα το καταλαβεις. Συνηθως οταν κουρνιαζουν το αρσενικο καθεται πιο ορθιο ενω το θηλυκο πιο σκυφτο.
 
Back
Top