Γενικά Απελευθέρωση άγριας καρδερίνας

ΑΒΑΤΟΝ

PB Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2012
Μηνύματα
1.549
Πόλη
Αθήνα
Θέλω να γεμίσουμε αυτό το θέμα με χιλιάδες post
-
Σήμερα μου έφερε ένας πιτσιρικάς μία καρδερίνα ως δώρο γιατί ξέρει ότι είναι το χόμπι μου.
Πήγε λοιπόν ο μπαγάσας και πήρε μία από τον πατέρα του και μου την έφερε για να με ευχαριστήσει.
Του εξήγησα λοιπόν με λίγα λόγια τι θα έπρεπε να γίνεται με τα πιασμένα πουλάκια και φάνηκε πως κατάλαβε αφού με κοιτούσε με απορημένο βλέμα. Θα δείξει, στο μέλον... Αν μου φέρει κι άλλη...

Επειδή ήταν βιαστικός δεν ήθελε να κάτσει να την απευθερώσουμε μαζί.

Το έκανα όμως με τον Γιώργο όταν ήρθε να πάρει τα δύο πουλάκια που του είχα τάξει.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Μπράβο παιδιά!
Σφαίρα έφυγε το πουλάκι. Εκεί που το αφήσατε έχει κι άλλες; Καλά εσύ είσαι έμπειρος Βασίλη. Μπράβο, μπράβο!
 
Αχ ψυχάκι μου! Τυχερό! Μακάρι να σου φέρει κι άλλες του μπαμπά του να τις απελευθερώσεις και αυτές!
 
πολυ τυχερο το καρδερινακι μεσα στην ατυχια που του φυλαγε η μικρη του ζωη μεχρι τωρα καλη συνεχεια να εχει και μακρια απο κακα χερια
 
Τυχερό πουλάκι, εύχομαι να βρεθούν κι άλλα (φυλακισμένα) στη θέση του! Μπράβο Βασίλη!👍
 
Αχ ψυχάκι μου! Τυχερό! Μακάρι να σου φέρει κι άλλες του μπαμπά του να τις απελευθερώσεις και αυτές!
😀 ..Βασίλη, βρήκαμε παπά.. Ν'απελευθερώσουμε 5-6 ...Αλίκη έγραψες την ατάκα της μέρας!
Βill , θα προτείνω στη διαχειριστική ομάδα, να θεσπίσουμε βραβείο οικολογικής συνείδησης και εκτροφικής επάρκειας... Και στα δύο είσαι βασικός υποψήφιος!

Πάντα τέτοια!
 
Νικόλα λες να απελευθερώσω τον Λάζαρο να δούμε τι θα γίνει;

Ρεζίλι θα γίνω...
 
καλά ρε έξω από το μαγαζί το αμόλησες για να κάνει φωλιά στο δέντρο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ian32
Όλα έτσι πρέπει να τα αφήσουμε, ελεύθερα στη φύση.
Γιώργο, ας μην είμαστε αιθεροβάμονες.. Ας αφήνουμε όσες περισσότερες μπορούμε στη φύση, ας γίνονται περισσότεροι έλεγχοι και κατασχέσεις στο Σχιστό, ας μειωθεί το φαινόμενο πιασμένων στα πετ σόπς.. Ας βρει πολλούς μιμητές αυτή η κίνηση του Βασίλη ( και όσων το έχουν συνειδητοποιήσει )... Και θα'χουμε κάνει άλματα!
 
Μπράβο! Βασίλη για αυτή την ενέργειά σου και σε ευχαριστώ που με περίμενες να το ελευθερώσουμε μαζί... ένοιωσα πολύ όμορφα.

Τα πιασμένα εκεί που ανήκουν... στη ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ
 
Back
Top