Αναπαραγωγή Απογοητευση

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης leon
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

leon

PB Member
Εγγραφή
23 Μαϊ 2008
Μηνύματα
109
Πόλη
Έδεσσα
☹ παιδια καλησπερα

εχω 15 μέρες μαζί ενα ζευγαρι καναρίνια(τα οποία είναι έτοιμα σε ιδανική θερμοκρασία, σωστη ηλικία, καλη τροφή.) αλλά τπτ.
Γιατί; Ελα που δεν ξέρω, έχουν κάνει την φωλιά εχουν στρώσει το νήμα έχει ξαπλώσει η καναρα εδώ κ τεσσερις μερες και ξέρετε χαρά εγώ είναι και το πρώτο ζευγάρ. Που επειχηρώ μονος αλλα και σήμερα είδα ένα τπτ. και απογοητευτηκα.
διαβασα πολλα στη σελίδα μου έδωσαν και χρησιμες πληροφορίες κ αρκετά μελη αλλα δεν μπορω να εξηγήσω το γιατί... αυτα τωρα τι να μου πείτε και έσεις...
το οτί η καναρα καθεταί μονίμως στη φωλιά λεεί κάτι;
, απογοήτευση
 
απ οτι εχω διαβασει κ εγω εδω μεσα δεν ειναι καλο να προχωρησεις τωρα γιατι εχει πολυ ζέστη... Θα σου πουνε κ οι ειδικοι!
 
κοιτα μηπως εχει παθει δυστοκια αμα δεν εχει περιμενε μεχρι να γεννησει υπομονη.Αλλα οπως λεει και η μαριαννα δεν ειναι καλη η εποχη γιατι η ζεστη προκαλει παρασιτα που δεν κανουν καλο και επεισης η καναρα θα κουραζετε υπερβολικα λογο ζεστης.
 
φιλε τα πουλια δεν ειναι μηχανες, τα βαζεις μπροστα γεννανε τα σβηνεις σταματανε.
μην βιαζεσαι και μην ανχωνεσε και πανω απο ολα μην απογοητευεσαι.
μπορει αυτο το ζευγαρι να μην σου πηγε για καποιο λογο, δεν μπορω να ξερω το γιατι και δεν ξερω πως το εχεις(ολα τα ειπες εκτος το φως) τα εχεις εξω;
και μετα τι ανχωνεσε δεν εκανε αυγο σημερα θα κανει αυριο.
 
ρε αρη τι δυστοκια του λες.
4 μερες φωλια θα ειχε πεθανει.
δεν θελει ανχος.
η ζεστη που ειπε η μαριαννα παιζει ρολλο.
 
Σήκωσέ την και κοίταξε προσεκτικά, μετατοπίζοντας ελαφρά,
τις κλωστές, μήπως υπάρχει κάποιο αυγό "κρυμένο" απο κάτω.
Αν δεν υπάρχει αυγό εκεί, εχει ίσως ιδιαίτερη επιθυμία να γίνει μάνα
και μάλλον θα γίνει σύντομα. Το αρσενικό σου τί κάνει;
Βλέπεις κάποια αναπαραγωγική διάθεση;
 
Back
Top