Γενικά Απολαμβάνοντας τη φύση

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης BILLISP
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Γλύκα είναι ο Στέλιος Bασίλη με φόντο τον ουρανό, σε φυσικό περιβάλλον τα δέντρα! Πανέμορφος, ήρεμος, ευτυχισμένος! Να τον χαίρεσαι! Φαντάζομαι πόσα λογάκια είπε & πόσους σκοπούς τραγούδησε από τη χαρά του που απολάμβανε τη φύση! Ευχαριστούμε, να τον χαίρεσαι!
 
Ειναι που ειναι ωραιος αλλα πανω στο δεντρο ειναι ακομα πιο εξωτικος:D
Να τον χαιρεσαι:)
 
Η καλητερη του ειτανε αφου την μιση μερα τουλαχιστον εκανε βολτες στα δεντρα!
 
Πανέμορφος! Δεν φοβάσαι που είναι ελεύθερος να μη σου φύγει; Πως τα καταφέρνεις; Πες καμιά ιδέα να την εφαρμόσουμε και στους δικούς μας παπαγάλους για να χαίρονται τη φύση!
 
O μονο τροπος εινε η να του κοψεις τα φτερα του η να του βαζεις το bird harness! Εμενα εχει κομμενα φτερα αν μπορεις να διακρινεις.
 
Πήγε βόλτα στην εξοχή ο Στέλιος;
Μπράβο, το χάρηκε, φαίνεται! Πολύ όμορφος, ωραία χρώματα
Το αξίζουν όντως με τόσα που τους στερούμε.

Κάνει και για κλαδευτήρι, το ήξερες; 😉
Εμένα με κάθε ευκαιρία είναι σε δεντράκι ελιάς, το απολαμβάνει πάρα πολύ.
Την ελιά την κλάδεψε όλη, δεν έχει αφήσει φύλλο για φύλλο εκεί που κάθετε.:D

Έχει και τα σπουργίτια για παρέα, ρίχνω λίγο φαϊ και μαζεύονται ένα τσούρμο
Θέλει παρέα τριγύρω του, αλλιώς μετά από κάνα μισάωρο φωνάζει.

Συμβουλή:
Με τα φτεράκια παιδιά να προσέχετε πάρα πολύ, καμιά φορά ξεχνιόμαστε αυτά όμως μεγαλώνουν. (Δείτε τι έπαθα και εγώ https://community.petbirds.gr/threads/Κόκος-η-απόδραση.12778/)
Προσοχή πάντα!
 
Παρεπιπτόντως προσοχή στα άγρια πουλάκια που τριγυρίζουν τα πουλάκια σας... Υπάρχει κίνδυνος απο τη μετάδωση ασθενειών
 
ELIZE το ξερω θελει παρακολουθηση καθε 5 μηνες περιπου! Οσο για το κλαδευτηρι οπως το ειπες δεν αφησε φυλλο για φυλλο!
 
Το bird harness που μπορούμε να το βρούμε βρε παιδιά; Ο δικός μου όταν τον πήρα ήταν τόσο άσχημα κομμένα τα φτερά του που ορκίστηκα ότι δεν θα του τα κανακόψω, οπότε η μόνη λύση είναι αυτό το ωραίο ζωνάκι εάν το δεχτεί φυσικά.
 
Back
Top