Γενικά Απορίες για ξύλινες πατήθρες

Εμμανουήλ

PB New Member
Εγγραφή
24 Ιουν 2009
Μηνύματα
106
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά σε όλους 🙂.
Θέλω να σας ρωτήσω κάτι, σε λίγο καιρό θα αλλάξω τα κλουβιά μου και θα βάλω ξύλινες πατήθρες μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα αυτές τις πλαστικές. Οι ξύλινες που πουλάνε χρειάζονται κάποια προετοιμασιά πριν μπούνε στα κλουβιά ή για να μην ποιάνουν ψείρα βάψιμο με κάτι;Η διαμέτρος συνήθως πόσο πρέπει να είναι;
Επίσης εχω διαβάσει εδω μέσα οτι η τσόχα που μπαίνει στο κλουβί μπορούμε να την μουλιάζουμε σε διάλυμα chevitren, αυτό μπορώ να το κάνω με τις πατήθρες σαν προληπτικό μέτρο;
Ευχαριστώ
 
Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά σε όλους 🙂.
Θέλω να σας ρωτήσω κάτι, σε λίγο καιρό θα αλλάξω τα κλουβιά μου και θα βάλω ξύλινες πατήθρες μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα αυτές τις πλαστικές. Οι ξύλινες που πουλάνε χρειάζονται κάποια προετοιμασιά πριν μπούνε στα κλουβιά ή για να μην ποιάνουν ψείρα βάψιμο με κάτι;Η διαμέτρος συνήθως πόσο πρέπει να είναι;
Επίσης εχω διαβάσει εδω μέσα οτι η τσόχα που μπαίνει στο κλουβί μπορούμε να την μουλιάζουμε σε διάλυμα chevitren, αυτό μπορώ να το κάνω με τις πατήθρες σαν προληπτικό μέτρο;
Ευχαριστώ

Οι έτοιμες πατήθρες είναι ήδη αποξηραμένες και δεν χρειάζονται καμία κατεργασία απο εμάς. Η συνήθης διάμετρος είναι απο 8 έως 12 χιλιοστά. Για πρόληψη μπορείς να τις εμβαπτίσεις, αλλά δεν μπορείς ποτέ να μείνεις ήσυχος κάνοντας αυτό. Για την χρήση του chevi-tren έχουν αναφερθεί κατά καιρούς διάφορα θέματα στο forum,
 
Back
Top