Γενικά Αποριες για lovebirds

Christos1964

PB New Member
Εγγραφή
5 Απρ 2016
Μηνύματα
223
Πόλη
Αθήνα
εδω και μια βδομαδα εχω δυο κουκλακια φισερ (ισως ζευγαρι). το ενα ειναι ελαφρως μεγαλυτερο σε μεγεθος και συνεχεια τραγουδαει, βγαζει κραυγες ηχους και ειναι απιστευτα ζωηρο. το αλλο ειναι το ακριβως αντιθετο. Δεν εχω ακουσει τιποτα απο το στομα του. τρωει, κοιμαται και αντε να δαγκωσει και κανενα παιχνιδι. ειναι φυσιολογικο; Εχω και μια φωλια- την ειχε δηλαδη το κλουβι που μου δωσανε- και το γλωσσαδικο μπαινοβγαινει. σημαινει κατι αυτο; ο φιλος που μου τα εδωσε μου ειπε οτι ειναι 3-4 μηνων και οτι το αρσενικο ειναι το μεγαλυτερο, αυτο που καλαηδαει. Πρεπει κατι να κανω, κατι να προσεξω;
 
Να σου ζησουν! Καταρχας να βγαλεις τη φωλια. Δεν εχει νοημα, ειναι πολυ μικρα.

Τι διατροφη τους παρεχεις αν επιτρεπεται; Για το αν ειναι ζευγαρι νομιζω πρεπει να κανεις τεστ dna.
 
Να σου ζήσουν! 🙂
Συμφωνώ με την Μιράντα, βγάλε την φωλιά γιατί θα κρύβονται μέσα και θα γίνουν αντικοινωνικά
Διάβασε όσα περισσότερα θέματα μπορείς από εδώ και ό,τι χρειαστείς τα λέμε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
οκ αυριο θα τα βαλω σε ενα μεγαλυτερο κλουβι χωρις φωλια φυσικα. -το εχω ηδη παραγγηλει- 50χ50 απλα δεν εχω οργανωθει καταλληλα ακομα. ειμαι δεκτος και με χαρα δεχομαι ολες τις παρατηρησεις μιας και ειμαι απειρος ακομα. η τροφη που τους δινω ειναι βιτακραφτ και βαζω μηλο, μπανανα, αυγο και λιγο μαρουλι αλλα ακομα μονο στους σπορους δειχνουν ενδιαφερον
 
Back
Top