Φροντίδα Απουσία μου για 15 μέρες.

Εγγραφή
26 Νοε 2018
Μηνύματα
803
Καλησπέρα.. Με αφορμή ότι την Κυριακή που μας έρχεται εγώ φεύγω κατασκήνωση για 15 μέρες ήθελα να ρωτήσω τι θα γίνει με το πουλακι(φεύγω στης 16 και γυρνάω ή 27 ή 30) το πουλάκι θα το φροντίζει η μητέρα μου ή όποια όμως λείπει από της 8 το πρωί μέχρι περίπου της 5, αυτες της ώρες για να μην είναι ο παπαγάλος στα σκοτάδια μου είπε πως θα τον βγάζει στο μπαλκονι(κλειστό με νάιλον και η τέντα κατο). Το θέμα μου είναι η εκπαίδευση.. Την ρώτησα αν μπορεί να το κάνω και μου είπε "ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ". Ο φλαφυ είχε αδυναμία στην μητέρα μου και των έβγαζε έξω ποιο εύκολα από τι εγώ... Το θέμα είναι ότι εκεινο τον καιρό έπαιζα μαζι του μόνο εγώ κι έτσι σταμάτησε να παίζει η μητέρα μου(στο άλλο θέμα με την εκπαίδευση μου είχε πει ο κύριος Γιώργος να παίζει μαιζ του καλύτερα ένα άτομο. Γενικά ο παπαγάλος είναι εξοικειωμενος με την μητέρα μου αν και έχουν καιρό να παίξουν μαζί... Τι να κάνουμε;
 
Ολίγον τι άσχετο αυτό που θα πω... Αλλα αυτό με την αδυναμία, τα πουλιά και τους γονείς το περνάω κι εγώ. Εγώ τα γιατροπορευω, σε άλλους όμως είναι ημερα...😫😥😭😂
Καλά να περάσεις όπου και να πας 🙃 σίγουρα, όταν επιστρέψεις, κκόμα και αν δείχνει μεγαλύτερη προτίμηση στη μαμά σου, θα μπορείς με προσπάθεια να δημιουργήσεις και να καλλιεργήσεις έναν ανάλογο δεσμό :) ❤️️️️️
 
Αφου εχεις την μαμα σου και μπορει να ασχοληθεί τοτε εισαι κομπλε.

Το ιδιο θα σου πει και ο κυριος Γιωργος νομιζω @fortunatos
Τέλεια.. Να κάνει το ίδιο βήμα που θ κάνω και εγώ;
[automerge]1560448838[/automerge]
Ολίγον τι άσχετο αυτό που θα πω... Αλλα αυτό με την αδυναμία, τα πουλιά και τους γονείς το περνάω κι εγώ. Εγώ τα γιατροπορευω, σε άλλους όμως είναι ημερα...😫😥😭😂
Καλά να περάσεις όπου και να πας 🙃 σίγουρα, όταν επιστρέψεις, κκόμα και αν δείχνει μεγαλύτερη προτίμηση στη μαμά σου, θα μπορείς με προσπάθεια να δημιουργήσεις και να καλλιεργήσεις έναν ανάλογο δεσμό :) ❤️️️️️
Τέλεια.. Σας ευχαριστώ πολύ... Το ελπιζω
 
Τέλεια.. Να κάνει το ίδιο βήμα που θ κάνω και εγώ;
[automerge]1560448838[/automerge]

Τέλεια.. Σας ευχαριστώ πολύ... Το ελπιζω
θα ακολουθήσει τις δικές σου συνηθειες, ναι
 
Όλα οκ... Προσοχή μόνο στο μέρος που θα τον βάλετε το πρωί... Όχι άμεση έκθεση στον ήλιο, απόλυτη προστασία από άλλα πουλιά κτλ
Τελεια
 
Όλα οκ... Προσοχή μόνο στο μέρος που θα τον βάλετε το πρωί... Όχι άμεση έκθεση στον ήλιο, απόλυτη προστασία από άλλα πουλιά κτλ
Να συνεχίσει η μητέρα μου με το ίδιο βήμα;
 
Μπράβο στην μαμά σου Μιχάλη που όταν σου πήρε τον Φλαφυ ήξερε τι ευθύνες έχει, είμαι σίγουρη πως μπορείς να μείνεις ήσυχος και να περάσεις τέλεια...😃. Μεγάλο μπράβο και σε σένα για την εξέλιξη που έχεις αλλά και στον δάσκαλο σου @fortunatos 😄
 
Μπράβο στην μαμά σου Μιχάλη που όταν σου πήρε τον Φλαφυ ήξερε τι ευθύνες έχει, είμαι σίγουρη πως μπορείς να μείνεις ήσυχος και να περάσεις τέλεια...😃. Μεγάλο μπράβο και σε σένα για την εξέλιξη που έχεις αλλά και στον δάσκαλο σου @fortunatos 😄
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια.
 
Θαυμάσια! Ήταν απλή η λύση τελικά! Χαίρομαι για αυτό! Και από εμένα μπράβο στην μητέρα που σε στηρίζει και σε βοηθάει στο θέμα του κατοικιδίου σου! Είναι πολύ σημαντικό! 🙂

Σου εύχομαι να περάσεις φανταστικά και αξέχαστα! 😊
 
Θαυμάσια! Ήταν απλή η λύση τελικά! Χαίρομαι για αυτό! Και από εμένα μπράβο στην μητέρα που σε στηρίζει και σε βοηθάει στο θέμα του κατοικιδίου σου! Είναι πολύ σημαντικό! 🙂

Σου εύχομαι να περάσεις φανταστικά και αξέχαστα! 😊
Σας ευχαριστώ πολύ
 
Back
Top