Γενικά Αποφασισα να βαλω τη μικρη με το ζευγαρι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lampros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lampros

PB New Member
Εγγραφή
20 Απρ 2009
Μηνύματα
128
Πόλη
Λάρισα
Aποφασισα σημερα τελικα οτι θα βαλω τη μικρη(Ειρηνη) με το ζευγαρι(Νασος και Ευτυχια) αφου ουτως η αλλως τηρησα την καραντινα κ το πουλακι ειναι μια χαρα! Τουλαχιστον προσωρινα μεχρι να της βρω κ αυτης καποιο ταιρι! Τα πλησιασα λοιπον τα κλουβια τους πριν λιγο και υπηρχε ανταποκριση και απο τις 2 πλευρες! Μαλλον αυριο θα τη βαλω στο κλουβι! Ανυπομονω να δω αντιδρασεις!
 
Το κλουβι εχει το καταλληλο μεγεθος για 3 πουλια; Να εχεις το νου σου διοτι το ζευγος μπορει να μην την καλοδεχτει.
 
Ανεστη το κλουβι εχει διαστασεις 80Χ50Χ50! Δε θα την εχω μονιμα προς το παρον για να μη μεινει μονη της! Οταν της βρω αρσενικο θα τους παρω αντιστοιχω κλουβι! Το κλουβι ειναι καταλληλο για προσωρινα;



Θα δω πως θα τα πανε βεβαια κ αν δεν τη δεχτουν θα την παρω!
 
Πριν λιγο πλησιασα τα κλουβια τους! 🙂Θα τα αφησω ετσι για λιγη ωρα! Το ζευγαρι το καλει παντως! Ειδικα η θηλυκια!
 
Καλυτερα ειναι να περιμενεις να παρεις τον αρσενικο και να τα βαλεις μαζι, η γνωμη μου ειναι να μην το ρισκαρεις οχι θεμα καραντινας θεμα τσακωμου, βεβαια ποτε δεν ξερεις.Αν τυχον τα βαλεις να τα παρακολουθεις συνεχεια!
 
Καλυτερα ειναι να περιμενεις να παρεις τον αρσενικο και να τα βαλεις μαζι, η γνωμη μου ειναι να μην το ρισκαρεις οχι θεμα καραντινας θεμα τσακωμου, βεβαια ποτε δεν ξερεις.Αν τυχον τα βαλεις να τα παρακολουθεις συνεχεια!
Τελικα δεν τα εβαλα μαζι γιατι ελειπα απο το σπιτι.. Ναι εχεις δικιο Βικτωρια νομιζω καλυτερα να περιμενω! Ειναι κριμα να χαλασω τοσο ωραιο ζευγαρι! Ελπιζω να βρω καποιον ωραιο να της κανει παρεουλα 😉!
 
Λαμπρο νομιζω πως πηρες τη σωστη αποφαση.:) Το κλουβι βεβαια ειναι ευρυχωρο αλλα καλυτερα το καθε ζευγαρι μονο του αφου εχεις τη δυνατοτητα και τη θεληση να τους τα προσφερεις. 😉

Φωτογραφιες μας εχεις δειξει καπου...
 
Λαμπρο νομιζω πως πηρες τη σωστη αποφαση.

Φωτογραφιες μας εχεις δειξει καπου...
Και εγω ετσι νομιζω! Οταν βρεθει αρσενικος θα παρω αναλογο κλουβι(Δεν ξερω αν θα βρω βεβαια γιατι η αληθεια ειναι οτι δυσκολευτηκα να βρω και μαλιστα σε χαμηλη τιμη)!Φωτογραφιες ειχα βαλει σε παλιοτερα θεματα, τις εχω βαλει ολες στο προφιλ μου(Τα μικρα φιλαρακια μου!)
 
Οχι Ανεστη αυτο ειναι το παλιο κλουβι οπως και οι φωτογραφιες ειναι παλιες! Θα βαλω 1 βιντεο που εχω απο το νεο κλουβι!
 
Back
Top