Αναπαραγωγή Αποφραξη ωαγωγου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης morpheas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

morpheas

PB Member
Εγγραφή
4 Μαρ 2008
Μηνύματα
195
Πόλη
Κόρινθος
Καλημερα σας.
Εχω δυο Gloster Consort τα οποια μπηκαν στην αναπαραγωγη. Η καναρα μου, βατευτηκε 2 φορες(τοσες τουλαχιστον ειδα εγω) και ολοκληρωσε την φωλια της χωρις να κανει αυγα. Οταν καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα υποψιαστικα την αποφραξη ωαγωγου, την απομονωσα τις εκανα μαλαξεις τις χορηγησα αμεσα αντιβιωση. Ηταν παντου κοκκινη στο σωμα και τα ποδια σαν να εχει εσωτερικη φλεγμονη και παρουσιαζε τυμπανισμο και δυσπνια ηταν ωστοσο ακομα ζωηρη και δεν εντοπισα αυγο στην κοιλια της. Σημερα παρουσιασε κοιλιακους σπασμους και βοηθωντας την της αφαιρεσα το αυγο το οποιο κατεβηκε αλλα παροτι εχουν περασει πολλες ωρες δεν εχει συνελθει και συνεχιζει να εχει σπασμους στην κοιλια. Υπαρχει περιπτωση να εχει και δευτερο αυγο;
Τι με συμβουλευετε να κάνω;☹
 
μαρια εγω δεν θα σου πω τι να κανεις η το πως να το κανεις.
για ενα απλο λογο, εσυ μονη σου διαλεξες να φερεις σε αυτη την κατασταση τα πουλια σου.
εσυ τα εβαλες να ζευγαρωσουν τετοια εποχη.
μια εποχη λαθος και χωρις την καταληλη προετοιμασια.
εαν ηταν καλη εποχη και ειχες ετοιμαση και τα πουλια δεν θα ειχες τετοια προβληματα.
εσυ βιαστηκες.

δεν μπορεις να κανεις τιποτα το μονο που μπορεις ειναι να την εχεις σε ζεστο μερος και με λαδι και μαλαξεις να κοιτας καθε μερα ΕΑΝ τα καταφερει ΕΑΝ δεν της σπασεις κανενα αυγο μεσα της να το ξεπερασει.

δεν τα βαζω μαζι σου αλλα με ολους τους βιαστηκους που δεν εχουν υπομονη.
τα εχουμε γραψει ΧΙΛΙΑΔΕΣ φορες, εσεις διαβαζεται και εμεις γραφουμε, μην κανεται τα λαθοι που καναμε εμεις παλια, σας τα εχουμε ετοιμα
 
Back
Top