Γενικά Απο που να αγορασω εναν ringneck;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nickgr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
  • Ετικέτες Ετικέτες
    ringneck

nickgr

PB New Member
Εγγραφή
13 Σεπ 2008
Μηνύματα
38
Πόλη
Άλιμος
παιδια θελω να αγορασω εναν παπαγαλο ringneck. μπορειτε να μου πειτε καποια πετ σοπ στην Αθήνα που να μπορω να βρω η ακομη καλυτερα να μου προτεινετε καποιους αξιοπιστους εκτροφεις για να αγορασω αυτον το παπαγαλο; καθε προταση ευπροσδεκτη. 🙂
 
Καλησπέρα, και εγώ κοίταζα αυτό το διάστημα για ringneck και επικοινώνισα με ένα εκτροφείο στην Ρόδο και μου είπαν οτι θα έχει διαθέσιμα μωρά γύρω στον Μάρτιο.. Δεν ξέρω αν μπορείς να βρείς αυτη την περίοδο
 
τελικά πήγα σήμερα σε ένα πετ σόπ στην Αθήνα, στη Σοφοκλέους συγκεκριμένα( πολύ κοντα στα γνωστά πετ σόπ της Αθηνάς), και αγόρασα έναν πoλύ ωραίο yellow ringneck.
 
εχω δει χθες στο γνωστό τρομερό Πετ της Αθήνας κάποια μωρά RingNeck με πολυ ωραία χρώματα. Κίτρινα με ανοιχτό-κίτρινο κεφάλι και Πράσινο-Μπλε Pied αυτο το τελευταίο ήτανε πανέμορφο... Ομοσ πρόσεξα οτι τα δυο κίτρινα δεν ηχανε 2 δάχτυλα σε ενα πόδι... (και τα δυο πουλιά). ☹
 
αυτο που αγορασα εγω ειναι 5,5 μηνων (το είδα στο δαχτυλιδι που εχει στο ποδι του) και ειναι πολυ ηρεμο, κανει... ''ακροβατικα'' στο κλουβι του και ειναι πολυ ομορφο...
 
Απο αυτο παντως το πετ εχει παρει ringneck o Σωτηρης- blackholesun.
 
Back
Top