Γενικά Απο το πουθενά βρέθηκα μ' ενα ζευγάρι καναρίνια

αντρέας

PB Member
Εγγραφή
19 Φεβ 2007
Μηνύματα
50
Πόλη
Βόλος
Καλησπερα σε ολους!

Η δουλεια μου ειναι λευκοσιδηρουργός (υδρορροες) και δω και περιπου 3 - 4 μηνες ερχετε ενας τιπος στο μαγαζι να του φτιαξω κατι πατους για μια κλουβα που ειχε. Πιο παλια σε αυτον του ειχα βαλει κατι υδρορροες και γι`αυτο τον λογο δεν του πειρα χρηματα για τους πατους και μου ειχε πει τοτε οτι με τις νεες γενες θα μου εδινε ενα ζευγάρι καναρίνια! Δεν εδοσα τοτε και πολυ σημασια και του ειπα οκ και μου ηρθε χτες το απογευμα στο μαγαζι και να τ`αποτελεσματα:

dsc00031aik.th.jpg
 
Kαλώς τα δέχτηκες! Αν ειναι ζευγαρι, να τα κρατήσεις χωριστα μέχρι την Ανοιξη για να απολαυσεις το κελάηδημα του αρσενικού μετα την πτερόρροια! Μεχρι τοτε εχεις ολο τον χρόνο να ενημερωθείς για την σωστη διαμονη, διατροφή, την υγεια και την αναπαραγωγή τους απο τα χρησιμα αρθρα του φορουμ!

Να σου ζησουν!
 
να τα χερεσαι αντρεα ολοι καπως ετσι ξεκινισαμε απο το πουθενα. εγω θα σου πρωτινα αν θες να ασχωλιθεις με τα καναρινια να παρεις αλλα δυο και να ζευγαρωσεις ενα απο αυτα με ενα απο τα αλλα που θα παρεις οστε να κανεις δυο ζευγαρακια γιατι πιθανων αυτα να ειναι αδερφακια οποτε δεν μπορεις να τα ζευγαρωσεις μεταξι τους. Οσο για το ζευγαρομα μην ανισυχεις μεχρι να ερθει η εποχη του ροτοντας θα εχεις γινει ξευτερι.
 
Να τα χαιρεσαι φιλε! Τελικα υπαρχουν και αυτοι οι λιγοι φιλοτιμοι που κρατουν τον λογο τους!
 
ΝΑ `ΣΤΕ Ολοι καλα ευχαριστω πολυ!

να τα χερεσαι αντρεα ολοι καπως ετσι ξεκινισαμε απο το πουθενα. εγω θα σου πρωτινα αν θες να ασχωλιθεις με τα καναρινια να παρεις αλλα δυο και να ζευγαρωσεις ενα απο αυτα με ενα απο τα αλλα που θα παρεις οστε να κανεις δυο ζευγαρακια γιατι πιθανων αυτα να ειναι αδερφακια οποτε δεν μπορεις να τα ζευγαρωσεις μεταξι τους. Οσο για το ζευγαρομα μην ανισυχεις μεχρι να ερθει η εποχη του ροτοντας θα εχεις γινει ξευτερι.

φιλε Μανο ευχαριστω πολυ νασε καλα!
Πριν απο πολα χρονια ειχα ασχολιθει πολυ με τα καναρινια ειχα φτασει σε 12 ζευγαρια και περιπου καμια 50ρια μπουτινια που τα λεμε εδω στην κερκυρα εμεις τα μικρα καναρινια.
ποτε δεν καταφερα να βγαλω μονοχρομα και ειχα χαλαστει κι`ολλας γι`αυτο, και δεν φτανει αυτο ενα βραδυ κατι μου εφαγε περιπου τα μισα που ειχα στην μεγαλη κλουβα και τοτε ξενεροσα τελειος θα εφεβγα και για φανταρος και τα εδοσα ολα!

Δεν εχω σκοπο να ξανα ασχολιθω ενεργα προτιμο να εχω 1-2 και να κελειδανε παρα να καθομε με το ημερολογιο στο χερι!😎

Παντος ευτυχος απ`οτι μου ειπε δεν ειναι αδερφια!
 
oκ αντρεα δεν καταλαβα καλλα νομιζα οτι ηταν πρωτη φορα που ασχολισε με καναρινια, παντος αν εχεις το μικροβιο με τα πουλια δισκολα θα αποφυγεις το ζευγαρομα δεν ειναι αναγκη να καθεσε με το ημερολογιο στο χερι αυτα τα κινα καναρινια ειναι πολυ ευκολα στο ζευγαρομα τους. Και κατι ασχετο εχω ερθει στην κερκυρα το 1998 και ηταν πανεμορφα ειχα μινει στα γουβια.
 
;)Nα τα χαιρεσαι! Ειναι πανεμορφα. Πως να αντεξει κανεις σε αυτα τα γλυκα πλασματα. Δωστους την αγαπη και την προσοχη σου και καλοριζικα!
 
Κουκλιά είναι. Καλωσήρθες στόν κόσμο τών καναρινιών. ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΟΣΜΟ! Τ Ο Ν Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο Κ Ο Σ Μ Ο...
 
Back
Top