Γενικά Απόκτηση μωρού Cockatiel

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης NICK0
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

NICK0

PB New Member
Εγγραφή
23 Απρ 2009
Μηνύματα
18
Πόλη
Μοσχάτο
τελικα μετα απο αρκετη σκεψη αποφασισα και εκλεισα ενα μωρο cockatiel.τωρα οι ερωτησεις μου. Ο εκτρωφεας μου ειπε οτι αν μπορω να το ταισω εγω για κανα δυο μερες γιατι μετα θα τρωει μονο του. Τι να κανω θα τα καταφερω;η να περιμενω πρωτα να φαει και μετα να μου το στειλη; Ευχαριστω.
 
Εγω θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα να στο ταισει και να το παρεις ετοιμο
Ας μην ρισκαρεις...
Καλοριζικο και περιμενουμε οπωσδηποτε φωτο:)
 
τελικα μετα απο αρκετη σκεψη αποφασισα και εκλεισα ενα μωρο cockatiel.τωρα οι ερωτησεις μου. Ο εκτρωφεας μου ειπε οτι αν μπορω να το ταισω εγω για κανα δυο μερες γιατι μετα θα τρωει μονο του. Τι να κανω θα τα καταφερω;η να περιμενω πρωτα να φαει και μετα να μου το στειλη; Ευχαριστω.

Αν δεν έχεις επιχειρήσει ξανά τάισμα με το χέρι, καλό θα ήταν να αποφύγεις να μπείς σε τέτοια διαδικασία. Δεν σταματάει με την μία να τρώει κρέμα και την επόμενη να τρώει κανονικά, χρειάζεται σταδιακή μετάβαση απο κρέμα σε στερεές τροφές.
 
ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Δεν εχω ποτε ξαναταισει μωρο παπαγαλο. Μου το παρουσιασε σαν κατι πολυ ευκολο και απλο.
 
Δεν είναι ένα απλό έργο. Ωστόσο, είναι μια εργασία που μπορείτε να μάθετε. Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να περιμένουμε μέχρι το cockatiel είναι εντελώς απογαλακτισμένα. Πολλές παιδικές πουλιά πεθαίνουν από την πλημμελή διατροφή τεχνικές. Είναι καλύτερα να μάθουν αυτό το έργο υπό προσεκτική παρακολούθηση.
 
Καλησπέρα θα ηθελα και εγω να αποκτήσω ενα κοκατιλ μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις τα στοιχεία του εκτροφέα τιμη κτλ κτλ κτλ!
 
Back
Top