Γενικά Απόκτηση νεοσου Κοκατιλ Πληροφοριες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Panosz
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Panosz

PB New Member
Εγγραφή
9 Μαϊ 2009
Μηνύματα
47
Πόλη
Αθήνα
Θα ήθελα πληροφορίες σχτικά με εκτροφείς κοκατιλ οποιος μπορει ας μου στειλει ενα π. Μ εχω Lovebirds και θεωρω πως είμαι πλεον ετοιμος να φιλοξενήσω ενα κοκατιλ και να του προσφερω τα παντα! Το θέμα ειναι οτι θέλω ημερο αρα απο εκτροφέα και δεν ξερω κανεναν εκτροφεα! Και αλλο ενα θέμα ειναι πως μενω σε διαμερισμα ( η αληθεία ειναι πως για τα Lovebirds τον σκυλο την iguana και τον κουνελο που είχα δεν είπε κανεις τπτ αλλα τωρα όλα αυτα εκτος τα Lovebirds εχουν μετακομίσει στους δικους μου μιας και ηταν η τρελλα του πατερα μου! ) ποσο φασαριόζικο μπορει να γινει λοιπον αν νευριασει μην μου κανουν και καμια εξωση! φιλος σε πολυκατοικια λιγο ποιο κατω απο εμενα εχει εναν αλεξανδρινο εδω και 30 μερες και σε αυτο το διαστημα του εχουν φερει 6 φορες την αστυνομια!
 
Kοίταξε φίλε μου οι παπαγάλοι cockatiel είναι αρκετά έξυπνοι για αυτό θέλουν χρόνο και φροντίδα... Τώρα στο άν κάνουν φασαρία όχι σχεδόν καθόλου σε σχέσει με άλους παπαγάλους... Όμως να ξέρεις οτι είναι υπερκοινητικοί και πολύ παιχνιδιάριδες...
 
φροντιδα χρονο κτλ θα τα εχει το θεμα ειναι να βρω να τον παρω:) καμια ιδεα για καποιο μαγαζι η εκτροφεα;
 
Back
Top