Γενικά Απόπειρα φωτογράφισης των καναρινιων μου

Πολυ καλη προσπαθεια!
Η δευτερη μαρεσει πολυ.
Μηπως ομως πρεπει να ειναι λιγο πιο μακρια για να φαινεται ολοκληρο το πουλι;
Αναγκάστηκα να περικοψω αρκετές προκειμένου να τις ανεβάσω παρά τη σμίκρυνση που έκανα κατά 75% στο picresize.
Σαφώς και υπάρχει περισσότερο ''φόντο''!

Ολα ειναι πανεμορφα!
Ευχαριστώ!:D
 
είναι μέσα σε κλουβί τα πουλάκια; Γιατί δεν φαίνονται κάγκελα..

Οχι δεν ειναι μεσα σε κλουβι.
Ειναι στο φωτογραφικο κουτι το οποιο ειναι καπως ετσι 1.webp
Μπορεις φυσικα να το φτιαξεις και μονος σου με χαρτονι νομιζω :)
 
ενδιαφέρον.. Και πως έκατσαν ήρεμα ώστε να ποζάρουν;
 
ενδιαφέρον.. Και πως έκατσαν ήρεμα ώστε να ποζάρουν;
Μην το λές. Μου φάνηκε εξαιρετικά δύσκολη σαν διαδικασία. Θέλει υπομονή και αρκετή προσοχή.
Δεν θα το επαναλάμβανα στο κοντινό μέλλον.
 
μπράβο για την υπομονή και την προσπάθεια σου..στο μέλλον θα μπορείς να βλέπεις το αρχείο σου, καθώς και αρχικούς γεννήτορες. Θα είναι χρήσιμο αλλά και συγκινητικό θεωρώ.
 
μπράβο για την υπομονή και την προσπάθεια σου..στο μέλλον θα μπορείς να βλέπεις το αρχείο σου, καθώς και αρχικούς γεννήτορες. Θα είναι χρήσιμο αλλά και συγκινητικό θεωρώ.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Άλλωστε δεν μπήκα σε αυτή τη διαδικασία για λόγους επίδειξης παρά μόνο για να έχω κάτι αντιπροσωπευτικό από κάθε καναρινι μου.
 
Έχεις απόλυτο δίκιο. Άλλωστε δεν μπήκα σε αυτή τη διαδικασία για λόγους επίδειξης παρά μόνο για να έχω κάτι αντιπροσωπευτικό από κάθε καναρινι μου.

Μπραβο σου που ασχοληθηκες.
Το αποτελεσμα νομιζω σε ανταμείβει ευχαριστα.
Βλεπω αλλαξες και την φωτο avatar σε μια πιο σουπερ και επαγγελματικη :D
 
Αν είναι η πρώτη φωτογραφική προσπάθεια τότε είναι πάρα πολύ καλή.
Οι όποιες βελτιώσεις απορρέουν από την συνεχή προσπάθεια όπου μαθαίνουμε από τα "λάθη" μας τα οποία και βελτιώνουμε.
Υπάρχει ένα άρθρο στο petbirds σχετικό με τη φωτογράφηση των πουλιών... https://community.petbirds.gr/threads/Φωτογράφιση-πτηνών-εκτροφής.24175/
Συγχαρητήρια για το φωτογραφικό κουτί.
Αν μάλιστα θέλεις μπορείς εδώ https://community.petbirds.gr/forums/%CE%99%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%95%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B5%CE%AF%CF%89%CE%BD.21/ να μας παρουσιάσεις την κατασκευή, να μας εξηγήσεις τον τρόπο, το κόστος κλπ.
Η καλή φωτογραφία νομίζω δείχνει πάντα όμορφα τα πουλιά μας. Γιατί είναι πραγματικά όμορφα.
 
Βλεπω αλλαξες και την φωτο avatar σε μια πιο σουπερ και επαγγελματικη :D
Γερακίσιο μάτι έχεις!
Αν είναι η πρώτη φωτογραφική προσπάθεια τότε είναι πάρα πολύ καλή.
Ευχαριστώ. 'Όντως η πρώτη είναι.
Υπάρχει ένα άρθρο στο petbirds σχετικό με τη φωτογράφηση των πουλιών...
Ανεβαίνουμε, έτσι, σε πολύ επαγγελματικό επίπεδο με διαφορετικά έξοδα και απαιτήσεις...
Αν μάλιστα θέλεις μπορείς εδώ https://community.petbirds.gr/forums/%CE%99%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%95%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B5%CE%AF%CF%89%CE%BD.21/ να μας παρουσιάσεις την κατασκευή, να μας εξηγήσεις τον τρόπο, το κόστος κλπ.
Στα προσεχώς...
Η καλή φωτογραφία νομίζω δείχνει πάντα όμορφα τα πουλιά μας. Γιατί είναι πραγματικά όμορφα.
Η καλύτερη κατακλείδα!
 
Off topic βέβαια, αλλά το δεύτερο καναρίνι των φωτογραφιών ανήκει σε κάποια ράτσα;
 
πραγματικά όταν αγαπάς αυτό που κάνεις καταφέρνεις όμορφα πράγματα!
Είναι νομίζω και η βασική προϋπόθεση για μας.
Off topic βέβαια, αλλά το δεύτερο καναρίνι των φωτογραφιών ανήκει σε κάποια ράτσα;
Αν χρειάζεσαι απαντήσεις... Δημιούργησε νέο θέμα.
 
Θαυμάσια προσπάθεια Αλέξανδρε. Εύχομαι να βρεί μιμητές!
Κάπως έτσι θα στελεχώσουμε ένα άλμπουμ με δικά μας πουλιά ανα κατηγορία.
Άνοιξε ένα θέμα με τον Θανάση,τον Λευτέρη και τις δυό κοπελιές.
 
Back
Top