Γενικά Από εδώ ο Gary το Parrotlet μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tselehub
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tselehub

PB New Member
Εγγραφή
28 Αυγ 2017
Μηνύματα
121
Πόλη
Βόλος
Καλησπέρα! Απο εδώ ο Gary! Τον παρέλαβα εχθές και σήμερα μου ήρθε και η μεζονέτα του! Περιμένουμε τα παιχνίδια του τώρα 🥰
 

Συνημμένα

  • A7301047.webp
    A7301047.webp
    140,7 KB · Προβολές: 53
  • 141919163_4006742529336951_704788225001145426_o.webp
    141919163_4006742529336951_704788225001145426_o.webp
    125,8 KB · Προβολές: 55
Να τον χαίρεσαι! Απο που το πήρες και τι ηλικία έχει?

Το κλουβί σου είναι φανταστικό και τεράστιο. Έχεις χώρο να βάλεις μέσα πολλά πράγματα. Έχεις ιδέα πως να το εμπλουτίσεις?
 
Σιγουρα θα το χαρει!
Να σου κανω μια ερωτηση, το μονο κακο που εχει το κλουβι και δεν το ειχα προσεξει πριν την αγορα, ειναι οτι δεν εχει καγκελο στον πατο, εκει που μπαινουν οι εφημεριδες. Να κανω πατεντα να βαλω κατι η μονο αν τον δω να κατεβαινει κατω? μεχρι τωρα δν εχει κατεβει καθολου.
 
Μόλις προσαρμοστεί, αργά ή γρήγορα, θα την ανακαλύψει την εφημερίδα και θα αρχίσει να παίζει, κάτι που θεωρείται επικίνδυνο λόγω της τοξικότητας του μελανιού. Γενικά η εφημερίδα είναι ακατάλληλη σαν υπόστρωμα. Προτίμησε κόλλες Α4 ή χαρτί κουζίνας αν θες κάτι σε χαρτί, pellet ή ζεόλιθο σε άλλο υλικό. Ακόμα κι έτσι δεν πρέπει το πουλάκι να έρχεται σε επαφή με το υπόστρωμα, τις τροφές και τις κουτσουλιές που πέφτουν εκεί, οπότε καλό είναι να φτιάξεις μια σχάρα με κουνελόσυρμα ή να παραγγείλεις μία σε Pet Shop που συνεργάζεται με κάποια ελληνική βιοτεχνία κατασκευής κλουβιών.
 
Μόλις προσαρμοστεί, αργά ή γρήγορα, θα την ανακαλύψει την εφημερίδα και θα αρχίσει να παίζει, κάτι που θεωρείται επικίνδυνο λόγω της τοξικότητας του μελανιού. Γενικά η εφημερίδα είναι ακατάλληλη σαν υπόστρωμα. Προτίμησε κόλλες Α4 ή χαρτί κουζίνας αν θες κάτι σε χαρτί, pellet ή ζεόλιθο σε άλλο υλικό. Ακόμα κι έτσι δεν πρέπει το πουλάκι να έρχεται σε επαφή με το υπόστρωμα, τις τροφές και τις κουτσουλιές που πέφτουν εκεί, οπότε καλό είναι να φτιάξεις μια σχάρα με κουνελόσυρμα ή να παραγγείλεις μία σε Pet Shop που συνεργάζεται με κάποια ελληνική βιοτεχνία κατασκευής κλουβιών.
Τέλεια! Μέσα στην εβδομάδα θα το έχω κάνει!
 
@tselehub πήρα και γω το ίδιο κλουβί και τωρα ειδα το σχόλιο σου για την σχάρα κάτω... Τελικά τι έκανες; σκέφτομαι να το μετρήσω και γω όταν έρθει και να φτιαξω μια σχαρα
 
@tselehub πήρα και γω το ίδιο κλουβί και τωρα ειδα το σχόλιο σου για την σχάρα κάτω... Τελικά τι έκανες; σκέφτομαι να το μετρήσω και γω όταν έρθει και να φτιαξω μια σχαρα
Τιποτα ακομα, και εγω θελω να μετρησω να παω να κοψω κουνελοσιρμα η κατι τετοιο.
 
Πανέμορφος! Να είναι υγιής, να τον χαίρεστε και να περάσετε πολλα πολλα χρονια μαζί!
Σιγα σιγα, που θα εξοικειωθεί μαζί σας κλπ, παρακαλω να μας ενημερώνετε για τα καμωματα του! Όλα τα παπαγαλάκια ειναι απίθανα πλασματα 😍
 
Back
Top