Αναπαραγωγή Από ποια ηλικία να δίνω το can tax

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης archongr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

archongr

PB New Member
Εγγραφή
18 Φεβ 2009
Μηνύματα
11
Πόλη
Καλαμάτα
γεια σας... Θα ηθελα να ρωτησω απο ποια ηλικια να δινω το can tax της orlux. Απο οταν βγουν απο το αυγο μπορω να τους δινω; Και μεχρι ποτε;για ποσο χρονικο διαστημα συνεχομενα;θελω να γινουν κοκκινα. Ευχαριστώ
 
Αν έχεις κόκκινα λυποχρωμικά καναρίνια πρέπει να δίνεις can-tax πριν η κανάρα κάνει τα αυγά και φυσικά από την πρώτη μέρα της εκκόλαψης των μικρών μέσω της αυγοτροφής.

Για άλλες ράτσες όπως τα κόκκινα μοσαϊκ δεν ξέρω να σου πω.
 
γεια σας... Θα ηθελα να ρωτησω απο ποια ηλικια να δινω το can tax της orlux. Απο οταν βγουν απο το αυγο μπορω να τους δινω; Και μεχρι ποτε;για ποσο χρονικο διαστημα συνεχομενα;θελω να γινουν κοκκινα. Ευχαριστώ

Εχεις καναρίνια κόκκινου παράγοντα; και πιο είδος;
 
εχω κανει ενα ζυγαρωμα με ενα αχατη λευκο και μια κοκκινη μωσαικου... Και τωρα εχω 6 αυγα... Αν τους δωσω χρωστικη κοκκινη μπορει καποιο μικρο (αν ολα πανε καλα)να βγαλει κοκκινα πουπουλα στα σημεια του μωσαικου... 😀 και να εχω ενα αχατη κοκκινου μωσαικου... λεμε τωρα, αυτο θα ηθελα, αλλα και οτι αλλο χρωμα παραξενο να βλαλω αν εχει και κοκκινο καπου η παντου θα μου αρεσε πολυ... Μιας και η καναρα μου εχει κοκκινο παραγοντα... Καποιο μικρο μπορει να εχει.
 
Back
Top