Γενικά Απώλεια απο αρπακτικό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης RED
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

RED

PB Member
Εγγραφή
12 Μαρ 2008
Μηνύματα
339
Πόλη
Αθήνα
Δυστυχώς σήμερα το πρωϊ έχασα ένα πολύ όμορφο λευκό καναρίνι απο επίθεση αρπακτικού. Το είχα δώσει στη φίλη μου να το έχει σπίτι της και το πρωϊ το βρήκε νεκρό μέσα στο κλουβί του.
Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι τα λευκά καναρίνια δέχονται περισσότερες επιθέσεις απο αρπακτικά σχετικα με τα σκουρόχρωμα. Αυτό ίσως οφείλεται στο οτι λόγο χρώματος αποτελούν ευκολότερο στόχο κατά την διάρκεια της νύχτας.
 
λυπαμαι πολύ Λευτερη! Κριμα το πουλακι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: RED
Εκφράζω και εγώ τη λύπη μου. Δυστυχώς είναι συχνό φανόμενο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: RED
Πραγματικά είναι πολύ λυπηρό το γεγονός όχι μονο για το πουλάκι και για σένα, αλλα φαντάζομαι και για την κοπέλα που είχε αναλάβει την φροντίδα του.. Σίγουρα θα ήταν ενα σοκ... Να προσέχετε γιατί αν ένα αρπαχτικό (τετράποδο ή φτερωτό)μυριστεί τροφή έτοιμη στο πιάτο, θα ξανάρθει...
 
  • Like
Αντιδράσεις: RED
Καλησπέρα Λευτέρη λυπάμαι πολύ εύχομαι να είναι η τελευταία απώλεια.
Είχα και εγώ μια επίθεση από γάτα στο καναρίνι μου την εβδομάδα που έλειπα αλά ευτυχώς το προλάβανε. 😡
 
Aμαν αυτα τα χαζοπουλια. Καλυτερα να εχουμε ολοι μας σιτα για να μη μπορουν να αρπαζουν τα πουλακια μας.
Κριμα για τον ασπρουλακο ☹
 
λυπαμαι πολυ το ειχα παθει και εγω με κοκκινο καναρινι.
 
Λευτερη λυπαμε πολυ για το καναρινικαι πιστευω οτι δεν παιζει ρολο το χρωμα εγω εχασα στις αρχες του χρονου και σε διαφορετικες μερες,3 πουλια. ενα κοκκινο και ενα κιτρινο καναρινι και μια καρδερινα. Και μου ειπαν οτι και οι καρακαξες κανουν ζημια.
 
Back
Top