Γενικά Αρέσει η μουσική στα καναρίνια;

alexandros04

PB New Member
Εγγραφή
14 Νοε 2015
Μηνύματα
81
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σας παιδιά.
Εχω ακούσει πρόσφατα ότι στα καναρίνια τους αρέσουν τα τραγούδιακαι όταν βάζουμε μουσική να παίζει τα καναρίνια κελαηδούν περισσότερο όντως κατά πόσο αληθεύει και πόσο ισχύ;.
είναι μύθος η αληθεύει;
περιμένω της απαντήσεις σας :)
 
Δεν υπάρχει ον πάνω στη γη που να μην επηρεάζεται από τις νότες της μουσικής.
Σε ότι αφορά τα καναρίνια η μουσική είναι κομμάτι της ζωής τους και όπως είναι φυσικό τη λατρεύουν.
Προσωπικά είναι ελάχιστες οι στιγμές που απουσιάζει η μουσική από το χώρο εκτροφής.
Δεν ξέρω αν όντως κελαηδούν πολύ περισσότερο ή δυνατότερα...
Ξέρω όμως πως είναι απείρως καλύτερο το περιβάλλον για όλους...
Και γι αυτά και για μένα και τους φίλους μου.
 
Δεν υπάρχει ον πάνω στη γη που να μην επηρεάζεται από τις νότες της μουσικής.
Σε ότι αφορά τα καναρίνια η μουσική είναι κομμάτι της ζωής τους και όπως είναι φυσικό τη λατρεύουν.
Προσωπικά είναι ελάχιστες οι στιγμές που απουσιάζει η μουσική από το χώρο εκτροφής.
Δεν ξέρω αν όντως κελαηδούν πολύ περισσότερο ή δυνατότερα...
Ξέρω όμως πως είναι απείρως καλύτερο το περιβάλλον για όλους...
Γιαννη εσυ μου ήρθες στο μυαλό μόλις διάβασα το θέμα γιατί το έχω παρατηρήσει ότι στα βιντεάκια σου πάντα ακούγεται μουσική!
 
Παιδια εμενα το ΣΚ γινεται μακελειο. Ολη την εβδομαδα ησυχια, το ΣΚ με πλυντηρια, σκουπες, φασαρια και φυσικα μουσικη στο φουλ γινεται χαμος! Εννοειται και τους αρεσει!
 
Μάλιστα σας ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις σας.
Εαν γνωρίζετε κάτι παραπάνω σχετικά με Αυτό το θέμα γράψτε το μου αρέσει να μαθαίνω γενικανενδιαφέρει πολύ να ξέρω πολλά πράγματα για τα καναρίνια μού
 
Μόνιμα όσες ώρες βρίσκομαι στο χώρο τους η μουσική παίζει με ρεπερτόριο κάθε είδους... ανάλογα με τα κέφια μου.
Τις ώρες που απουσιάζω και ανάλογα την εποχή μπορεί να έχω από κελαηδήματα με φωνές της αρεσκείας μου σαν προσπάθεια εκμάθησης όσων στο τραγούδι τους θα ήθελα να περάσω μέχρι και ήχους δάσους ή της φύσης σαν προσπάθεια βελτίωσης της όλης κατάστασης...
 
Όχι απλά τους αρέσει αλλά τα δικά μου είχαν και προτιμήσεις! Πχ όταν το ράδιο έπαιζε ροκ ο admiral ξελαρυγγιαζόταν :D ενώ στον Πίπη άρεσαν περισσότερο τα δημοτικά😉
 
Τρία πράγματα έχω επισημάνει... μουσική, νερό που τρέχει (νεροχύτης, λάστιχο, κ, α) και ηλεκτρική σκούπα 😀!
Ξέχασα το σημαντικότερο, κελαιδισματα πουλιων γενικά!

Βέβαια είναι και στον χαρακτήρα του κάθε πουλιού τι το ξεσηκώνει
 
Εμένα δεν με αφήνουν να μιλήσω με κάποιο άλλο άτομο στο ίδιο δωμάτιο. Με το που αρχίζω διάλογο ξεκινάνε να κελαηδούν όσο πιο δυνατά μπορούν για να καλύψουν την φωνή μου...
 
Εμένα δεν με αφήνουν να μιλήσω με κάποιο άλλο άτομο στο ίδιο δωμάτιο. Με το που αρχίζω διάλογο ξεκινάνε να κελαηδούν όσο πιο δυνατά μπορούν για να καλύψουν την φωνή μου...

σε τρολλαρουν 😛
 
Και τα δικά μου λατρεύουν το νερό που τρέχει, την μουσική και όταν τους τραγουδάει η μαμά τους... 🙄
Για ηλεκτρική σκούπα ή διάδρομο δεν το συζητώ!

Και εννοείται πως όταν ασχολούμαι μαζί τους (καθαριότητα, τροφή κτλ) και μιλάω με ακουστικά στο τηλέφωνο μου κάνουν παράπονα πως ξεκουφαίνονται οι συνομιλητες μου χεχεχε
 
Back
Top