Γενικά Αρπαξα το budgie μου αποτομα και τρομαξε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Πριν λιγη ωρα εκει που το budgie μου εκανε τις πτησεις του πηγε και εκατσε πανω στη βαση του φωτιστικου..Βοηθηκα μηπως παει στη λαμπα και καει και ετσι τον αρπαξα αποτομα και πολυ αγαρμπα και τον εβαλα κακην κακως στο κλουβι του.. Μετα τον ακουγα που η καρδουλα του χτυπουσε γρηγορα.. Πρωτη φορα τον πιανω τοσο αποτομα.. Τον εβγαλα παλι και τον πηρα στο χερι μου, γυρισε αμεσως το κεφαλακι του να τον χαιδεψω.. Κοιταξα και για τυχον τραυματισμο, δεν εχει τιποτα..Απο τοτε ηταν αρκετα ηρεμος.. Πριν απο το περιστατικο καθοταν στον παιχνιδοτοπο και μιλουσε, τσιριζε, κελαηδουσε.. Ειναι η ωρα του, πριν κοιμηθει κανει κατι τετοια. Σημερα μετα απ αυτο ηταν υπερβολικα ησυχος, ετσι τον εβαλα στο κλουβακι του να κοιμηθει..Λετε να υπαρξει καποιοπροβλημα; Μπορω να κανω κατι απ τη μερια μου;
 
Τιποτα δεν θα επαθε. Αφου ομως εχεις καταλαβει οτι οταν πλησιαζει η ωρα του υπνου παραζωηρευει, ισως θα ηταν καλυτερα να μην το βγαζεις απο το κλουβι του αργα ή εστω για λιγο οσο το κρατας και μετα παλι πισω χωρις να το αφηνεις να καθεται εξω μονο του.
 
Back
Top