Ασθένειες Αρρωστος παπαγαλος σε πετ σοπ

melagio80

PB Member
Εγγραφή
20 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Αθήνα
Εχτες πηγα σε ενα γνωστο μεγαλο πετ σοπ για να προμηθευτω φαγητο για τα μικρα μου.
Σε μια ακρη ειχαν ενα μεγαλο κλουβι χωρις παιχνιδια με εναν μεγαλο κοκκινη Αρα-σωστα τον λεω;
Φαινοταν τρομερα αρρωστος. Ειχε μονιμως τα ματια κλειστα και με δυσκολια καθαριζε τα φτερα του και αυτο γιατι ειχε δυσκαμψια.
Τον παπαγαλο τον βλεπω για πολυ καιρο στο καταστημα, ηταν καλα αλλα χτες ειχε αυτα τα χαλια!
 
Ιωάννα αν είσαι σίγουρη ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο και ότι ο ιδιοκτήτης δεν κάνει τίποτα γι' αυτό, θα πρέπει να το αναφέρεις-καταγγείλεις στην Κτηνιατρική Υπηρεσία της περιοχής. Είναι κρίμα για το πουλί πρωτίστως και επικίνδυνο για τυχόν άλλα πτηνά-ζώα που υπάρχουν στο κατάστημα!☹
 
Το πουλι το εχω δει εκει μεσα παρα πολυ καιρο.
Κοντα του ηταν ενα γυαλινο κλουβι με ενα μωρο ζακο και τριγυρω καναρινακια και πιο περα κατι αλλα παπαγαλακια.
Υποτιθεται πως το καταστημα εχει κτηνιατρους,τους εχω δει κ ολας.
 
Παιδια φοβαμαι οτι πρεπει να κανουμε κατι για τετοια περιστατικα, δεν μπορουν να μενουν ατιμωρητοι αυτοι οι ανθρωποι. Οπως ειπε η Ιωαννα, εχει νεοσσους γυρω κ αλλα πουλακια, το οποιο σημαινει οτι οτιδηποτε εχει το μεγαλο παπαγαλακι θα το κολλησουν. Οφειλει να το παει σε γιατρο!
 
Ιωαννα εαν ξαναπας προτεινω να ενημερωσεις τους κτηνιατρους του πετ σοπ.φανταζομαι θα το εχουν προσεξει κ αυτοι, αλλα δεν ειναι καθολου κακο να τους το πεις μπας κ ντροπιαστουν η ακομα κ εαν τυχον δε το εχουν δει να πανε να τον κοιταξουν μπας κ γινει κατι!
 
To να μην τον εχουν δει ειναι πολυ δυσκολο γιατι ειναι στο κεντρικο μερος του μαγαζιου στις τροφες για τους σκυλους.
Εξαλλου οπως ειπα παραπανω ειναι διπλα σε αλλα πουλια και ειναι σε εμφανεστατο μερος.
Ολοι τον βλεπουν και μαλιστα υπηρξαν και ανθρωπο που καθοντουσαν και του μιλουσαν ενω εκεινος ειχε τα μαυρα του τα χαλια.
Εγω θα ξαναπαω μια απο τις επομενες μερες.
 
Back
Top