Ασθένειες Αρρωστο γκουλντιαν

Steliospir

PB Member
Εγγραφή
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
249
Πόλη
Άγιοι Δέκα
γεια σας. Πριν καποιεσ μερεσ,το ποδο του γκουλντιαν μου πρηστηκε. Το εβαλα Antibiotico τησ εταιριας tabernil οπως συνηθιζω σε τετοια θεματα, αλλα δν ξεπριστικε... Επισης το πουλι ηταν φουσκομενο απο τοτε... Τωρα σκεφτομαι να το παω στον κτηνιατρο, αλλα εχω ενα θεμα... Οταν καθονται με το ενα ποδι λενε οτι ειναι υγειησ... Και το εχω διαπιστωσει! Και αυτο ετσι καθετε! Τι να κάνω;
 
μαλλον εχει μυκητες η e-coli! Εχω διαβασει οτι το Baytrill 0,5% κανει για το e-colli. Αλλα επειδη του ειχα βαλει antibiotico μηπως να μην του βαλω;
 
Τι έγινε με το πουλι; Το πήγες στο γιατρό;

Το πόδι με E-coli και μύκητες δεν έχει μεγάλη σχέση.
Μην δίνεις τη μία αντιβίωση μετά την άλλη με την ελπίδα να πετύχεις τη σωστή κατά 90% θα χάσεις το πουλί πριν την πετύχεις.
 
το πουλι κανει τωρα καλυτερες κουτσουλιες! Αλλα ειναι ακομα λιγο φουσκωμενο! Το ποδι δεν ξεπριστικε!
 
παιδια, τελικα βρηκα πολυ εμπειρο πτηνιατρο και μου ειπε τι φαρμακο να βαλω... Αν και οι κουτσουλιες ντου καποια μερα ηταν σκετη τροφη(φοβηθηκα πολυ!) ευτυψως τωρα ειναι περιπου κανονικες! Το αφηνω λιγο χωρις φαρμακο και μετα θα του βαλω το τελικο! Μετα θα παρει και βιταμινη! Ελπιζω να περασει! Προσευχηθητε!
 
στελιο ευχομαι το πουλακι σου να γινει συντομα καλα. Αν μπορουσες να μας ελεγες και περισσοτερα απο την επισκεψη σου στο γιατρο. Τι διεγνωσε,τι προτεινε κλπ.

* τωρα το προσεξα... Εισαι απο το χωριο που κανεις κανενα τεταρτο να το περασεις με αμαξι 😉το πιο μακρυ (αλλα και στενο χωριο της ελλαδας! (η πεθερα μου εχει καταγωγη απο τα Καπετανιανα 😉
 
τεταρτη 14-10-2009...17:21 ακριβως... Το γκουλντιαν ξεψυχαει στα χερια μου... Τι να πω... Ειμαι πολυ στεναχωρημενος...
 
Back
Top