Ασθένειες Αρρωστο cockatiel, εκανε εμετο και εβγαλε αμασιτους σπορους

Elias_184

PB Member
Εγγραφή
30 Ιουλ 2008
Μηνύματα
125
Πόλη
Ίλιον
Παιδια καλησπερα χτες το βραδυ ειχα βγαλει το μικρο εξω κι παρατηρισα οτι εκανε εμετο και εβγαλε αμασιτους σπορους και σημερα το πρωι εκανα υγρα κακα☹. Ειναι αρρωστο; Μηπος θα μπορουσατε να μου πειτε καλους γιατρους κοντα στο Περιστερι-Αθηνα;

Υ. Γ του εδοσα λιγο ψωμακι να φαει μηπος φταιει αυτο; 😕
 
Δεν εχω παει. Εγω οταν ειχα παει στον Αγ. Δημητριο ειχε εξετασει το ζευγαρι και του χα παει κουτσουλιες απο το ζευγαρι και απο την snowpearl. Ειχε παρεο 40 ευρω.

Ρωτα την Sissy που πηγαινει εκει τα δικα της να σου πει ποσο δινει.
 
Σιγουρα ειναι αρρωστο αφου λες οτι κανει εμετο. Πρεπει να το δει γιατρος.
Το θεμα ειναι οτι ανελαβες να το φροντισεις οποτε φανταζομαι οτι μπορεις να διαθεσεις τα χρηματα για την ιατρικη του περιθαλψη τωρα που την εχει αναγκη το πουλακι. :)
 
Εννοιτε αλλα ηθελα να ξερω περιπου ποσο εχει 😉. Βρηκα εναν στο Ιλιον
ΠΑΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΙΔΟΜΕΝΕΩΣ 119
ΙΛΙΟΝ τηλ 2102621758.. Τον ξερετε ειναι καλος;
 
φιλε μου απο εμπειρια σου λεω να ζητησεις να γινει προτα καλλιεργια σαλιου και κουτσουλιας. Οχι φαρμακα στην τυχη...
εγω εδωσα 45 και ηταν μεσα και οι εξετασεις αυτες που σου ειπα...
πριν πας οπουδιποτε ρωτα αν κανει καλλιεργια...

ολα να πανε καλα...
 
φιλε μου απο εμπειρια σου λεω να ζητησεις να γινει προτα καλλιεργια σαλιου και κουτσουλιας. Οχι φαρμακα στην τυχη...
εγω εδωσα 45 και ηταν μεσα και οι εξετασεις αυτες που σου ειπα...
πριν πας οπουδιποτε ρωτα αν κανει καλλιεργια...
ολα να πανε καλα...

Εγω έδωσα 40 (http://animalclinic.gr/) ήταν μέσα ΚΑΙ εκστάσεις πούπουλων.
 
Παιδια καλησπερα το πουλακι ειναι μια χαραΤο εδιξα σε εναν εκτροφεα που με μενει διπλα μου κι μου ειπε οτι ηθελε να με ταισει, το ιδιο μου ειπε κι ο γιατρος κι οτι οι υγρες κουτσουλιες ηταν απο το ψωμι που του ειχα δωσει!
 
Χαιρομαι που τελικα δεν ηταν τιποτα. Για να το κανει αυτο πρεπει να ειστε πολυ δεμενοι. Μπραβο.

Για καλο και για κακο ομως κανε μια επισκεψη στον πτηνιατρο και πηγαινε του δειγματα απο κουτσουλιες.
 
Back
Top