Γενικά Αρσενικο δεν τραγουδαει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Εχω εναν αρσενικο ο οποιος περισυ ξεσηκωνε τον τοπο με το τραγουδι του. Ειναι νεαρο πουλακι υγιεστατο και εβγαλε και μικρα στην περσινη αναπαραγωγικη περιοδο.Φετος ομως δεν μου πολυκελαηδαει. Ελαχιστες φορες τον ακουω.
Σε κοντινη αποσταση εχω εναν αλλον αρσενικο ο οποιος κυριολεκτικα σπαει αυτια, τραγουδαει ασταματητα απ τα χαραματα μεχρι το σουρουπο, πυρωμενος φουλ.
Υπαρχει περιπτωση να "κομπλαρει" με το τραγουδι του τον αλλον αρσενικο και γι αυτο να ειναι μουγκα;Ή απλα ειναι απυρωτος και γι αυτο δεν κελαηδαει τοσο;
ΥΓ Διανυουμε την 3η βδομαδα διατροφικης προετοιμασιας.
 
Καλησπερα τα δυο αρσενικα αυτα που περιραφεις βλεπεται το ενα με το αλλο;
Αν βλεπονται καλο θα ηταν να μην βλεπει το ενα το αλλο.
 
Καλησπερα τα δυο αρσενικα αυτα που περιραφεις βλεπεται το ενα με το αλλο;
Αν βλεπονται καλο θα ηταν να μην βλεπει το ενα το αλλο.

Οχι δεν βλεπονται, ακουνε ομως το ενα το αλλο.
 
Πόσο καιρό έχει που έχει σταματήσει το τραγούδι;
 
Πόσο καιρό έχει που έχει σταματήσει το τραγούδι;

Δεν το εχει σταματησει, αππα τον ακουω πολυ λιγοτερο σε συγκριση με την περσινη αναπαραγωγικη περιοδο. Ολο τον υπολοιπο χρονο κελαηδαει κανονικα, αππα εγω το βλεπω συγκριτικα με περισυ τετοια περιοδο.
 
Δεν το εχει σταματησει, αππα τον ακουω πολυ λιγοτερο σε συγκριση με την περσινη αναπαραγωγικη περιοδο. Ολο τον υπολοιπο χρονο κελαηδαει κανονικα, αππα εγω το βλεπω συγκριτικα με περισυ τετοια περιοδο.
Ααα κατάλαβα ότι το έκοψε χεχε Ε τότε ναι ίσως να κομπλάρει. Αν και τα δικά μου κάνουν κόντρες! Πάνε δίπλα δίπλα ξεκινάει ο ένας ο άλλος πιο δυνατό και μετά ο άλλος πιο δυνατά 😀 έχουν τόσο πλάκα τα νούμερα!
 
Back
Top