Γενικά Αρσενικο η θυληκο το λοβμπερντ;

Maria01

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουν 2015
Μηνύματα
380
Καλημέρα! Ξέρω πως στα μωρακια είναι πολύ δύσκολο να ξεχωρισεις! Αλλά μήπως υπάρχει κάποιος τροπος να καταλάβω αν είναι θηλυκό το μωρακι λοβμπερντ; 👎
 
Καλημέρα! Ξέρω πως στα μωρακια είναι πολύ δύσκολο να ξεχωρισεις! Αλλά μήπως υπάρχει κάποιος τροπος να καταλάβω αν είναι θηλυκό το μωρακι λοβμπερντ; 👎
Εκτός από την επιλογή στο όνομα... Που θα σου χρειαστεί η αναγνώριση φύλου από τόσο μικρό?
 
Οπως εχω αναφερει ηδη εχω αρσενικο.. Οποτε θα προτιμουσα να ηταν θηλυκο αλλα δε με πειραζει ιδιεταιρα γερο να'να και ο,τι να'ναι!
 
Οπως εχω αναφερει ηδη εχω αρσενικο.. Οποτε θα προτιμουσα να ηταν θηλυκο αλλα δε με πειραζει ιδιεταιρα γερο να'να και ο,τι να'ναι!
Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει (γιατί όμως όχι) τεστ DNA ... Οπότε θα ξέρεις και σίγουρα.
 
Θα πάω να το πάρω απευθείας και δε θέλω να τον βάζω τον άνθρωπο σε έξοδα! Δεν πειράζει γερο ναναι.
 
Τεστ DNA μπορεί να γίνει αλλά το κόστος επιβαρύνει τον ιδιοκτήτη. Ακόμη και στην σπάνια περίπτωση να έχει γίνει από πριν, το πιο πιθανό είναι να προστεθεί η τιμή του τεστ στην τιμή αγοράς του πουλιού.
 
Στα lovebirds το φύλο μόνο με τεστ, είναι πλέον χαμηλή η τιμή του γύρω στα 5 ευρώ.
 
Back
Top