Ασθένειες Αρσενικό καναρίνι δεν κελαηδάει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tzela
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tzela

PB New Member
Εγγραφή
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
1
Πόλη
Αθήνα
καλημερα σε όλους. Με λένε Τζένη, εχω 3 γατουλες, ενα σκυλακι και ενα καναρινακι. Χώρισα την Κυριακη και δεν την παλεύω καλα. Ο καναρίνος μου, εχει να κελαηδήσει από τον Ιούνιο. Του έβαλα νεο μεγάλο κλουβί και κάνω υπομονή. Τρώει, πίνει, η πτερόρροια έχει υποχωρήσει, αλλά από τσίου τίποτα. Οποιος έχει καμια συμβουλη ας μου δώσει...
 
:)Kαλημερα. Υπαρχουν και πιο εμπειροι απο μενα για να απαντησουν, αλλα
αν δεν περασει τελειως η πτερορροια δεν προκειται να κελαηδησει.
κατα τα μεσα Οκτωβρη να περιμενεις.
 
Χώρισα την Κυριακη και δεν την παλεύω καλα. Ο καναρίνος μου, εχει να κελαηδήσει από τον Ιούνιο.
Δώσε χρόνο στο πούλι και σε εσένα. Και οι δυο θα ξανά κελαηδήσετε.
Ο κάναρος όταν τελειώσει η πτερορροια (βοήθησε τον με καλή διατροφή και μπανάκια) και εσύ μόλις σταματήσεις να "πονάς", προχώρα μπροστά.
 
Δώσε χρόνο στο πούλι και σε εσένα. Και οι δυο θα ξανά κελαηδήσετε.
Ο κάναρος όταν τελειώσει η πτερορροια (βοήθησε τον με καλή διατροφή και μπανάκια) και εσύ μόλις σταματήσεις να "πονάς", προχώρα μπροστά.


μου αρέσει να βλέπω ανθρώπους με Α κεφαλαίο, σ ευχαριστώ εγώ προσωπικά, δεν σε ξέρω δεν την ξέρω την tzela αλλά...best answer ever!
 
Ισως και τελος Αυγούστου να τελειώσει η πτεροροια. Οι εποχες μας πλέον δεν ειναι και τοσο ξεκαθαρες και μπερδεύονται και αυτα. Αν θες για σιγουριά ανοιξε νεο θεμα, γραψε τα στοιχεία του πουλιου (πόσο ειναι, ποσο καιρο δεν κελαηδα, τι τρωει, ποια η συμπεριφορά του), βγαλε φωτο του πουλιου και της κοιλιας και θα εχεις μια ξεκάθαρη απαντηση. Αν ειναι καλα και λογο πτεροροιας δεν κελαηδα ή αν εχει κατι αλλο.
 
Back
Top