Ασθένειες Αρσενικό καναρίνι κάνει εμετό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Potnia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Potnia

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2017
Μηνύματα
16
Πόλη
Πάτρα
Καλημερα. εχω παρατητησει πως το αρσενικο καναρινι ενω εχει φαει ανεβαινει στην πατηθρα και κανει εμετο και μετα προσπαθει να το φαει. Ειναι κινητικος και ευδιαθετος
 
Μηπως απλα προσπαθει να υγρανει τους σπορους για να τους σπασει ποιο ευκολα; Μερικα τους βουτουν στο νερο της ποτιστρας για τον ιδιο λογο.. Ενα απο τα δικα μου το εκανε αυτο.. Ιδιως το καναβουρι.
 
το καναρίνι είναι μόνο του στο κλουβί;
Αυτή την ερώτηση ετοιμαζόμουν να υποβάλω και εγώ, διότι αν το καναρίνι συμβιώνει με άλλο, αυτό που εκκρίνει είναι εξεμεσμένη(σε μορφή χυλού) τροφή προς σίτιση του ετέρου.
 
το καναρίνι είναι μόνο του στο κλουβί;
Ναι
[automerge]1542651371[/automerge]
ΤΙ εμετό κάνει;
Τι βγάζει;
Ο εμετός μυρίζει, βγσζειέναν χυλό, ητροφη είναι verssele , καί δεν έχει ξυνησει...
Και είναι μόνος στο κλουβί timbrado blue
[automerge]1542651546[/automerge]
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Mάλλον δεν κοίταξες τη λίστα στο θέμα που σου έβαλα παρά το πρώτο ποστ. Δεν περιέχονται όλα τα ονόματα στο πρώτο ποστ του Σταύρου.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Την κοίταξα και είναι κτηνίατρος, χωρίς ειδίκευση στα πτηνά.. Σας ευχαριστώ πάντως.
[automerge]1547905838[/automerge]
Την κοίταξα και είναι κτηνίατροι, χωρίς ειδίκευση στα πτηνά.. Σας ευχαριστώ πάντως.
 
Αν και απο οτι βλεπω εχει περασει καιρος...
Στην Πατρα γνωρίζω για τον Παπαγεωργίου Σπύρου Κωνσταντινουπόλεως 37 που εκτρεφει-εμπορεύεται καναρινια.
Και την Βασιλική Νταβλουρου Λοχαγού Μενουνου 8 η οποία λέει και για πτηνά στο βιογραφικό της.
Χωρίς όμως να έχω προσωπική εμπειρία σε κανέναν από τους δυο
 
Την έχω επισκεφτεί για πτηνό μου.
Δεν θέλω να αναφερθώ στο συμβάν αλλά επιμένω ότι πτηνιατρος δεν υπάρχει στην Πάτρα. Βέβαια είναι εξαιρετική κτηνίατρος.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top