Ασθένειες Αρσενικό καναρίνι φυλάει το πόδι του και κάθετε συνέχεια στην ταΐστρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marilita
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

marilita

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
26
Πόλη
Πειραιάς
Εδώ και κάποιες μέρες το αρσενικο καναρίνι που έχω φυλάει το πόδι του και κάθετε συνέχεια στην ταΐστρα. Τα πουλιά είναι σε ξεχωριστά κλουβιά από πάντα .
 
Ναι. Και όταν πετάει συνήθως προσγειώνεται στο κλαδί με το άλλο. Φωτογραφίες θα προσπαθήσω να ανεβάσω αύριο να με βοηθήσει ο γιος μου γιατί εγώ δεν τα πολυκαταφερνω...
 
Θα προσπαθήσω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πιάσω το καναρίνι χωρίς να το κυνηγάω στο κλουβί;
Στεναχωριέμαι έτσι όπως κανει... Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τα καναρίνια τα έχουμε για συντροφιά και είναι σαν μελη της οικογενείας .
 
Υπάρχει κάποιος τρόπος να πιάσω το καναρίνι χωρίς να το κυνηγάω στο κλουβί;
Οπωσδήποτε σε κλειστό δωμάτιο, αν βγάλεις τις πατήθρες του κλουβιού θα το πιάσεις πιο εύκολα.
Πριν το πιάσεις δοκίμασε να βγάλεις φωτογραφίες το πόδι, αν βγουν καθαρές μπορεί να γλιτώσει το πιάσιμο.
 
Καλημερα. Συγνωμη που τοσο καιρο δεν ανεβασα τις φωτογραφιες. Αυτο ειναι το θυλικο καναρινι και ειναι ετσι πολυ καιρο ο,τι και αν μου ειπαν να κανω.

Screenshot 2022-02-20 114726.png

και εδω ειναι το αρσενικο.

Screenshot 2022-02-20 115029.png

Κοιταζοντας λιγο τα αρθρα στο σαιτ σας του εβαλα λιγο βαζελινι και κινητε κανονικα μονο που δεν πολυ κελαιδαει οπως παλια.
ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Να πάρεις μία epithol και να του κάνεις μία θεραπεία για μία εβδομάδα. Να κάνεις την εφαρμογή της με πολλή προσοχή για να μην πάει καθόλου στο πτέρωμα.

 
Αν κάπου στο φόρουμ προτείνεται η χρήση βαζελίνη είναι μόνο στην περίπτωση που κάποιος δεν μπορεί να βρει για κάποιον λόγο την epithol.
Πρώτη και σωστή επιλογή είναι η epithol.
 
Back
Top