Αναπαραγωγή Αρσενικό καναρίνι χτύπησε ένα από τα μικρά 18-19 ημερών

mairiAris

PB New Member
Εγγραφή
17 Απρ 2021
Μηνύματα
26
Παιδιά sos! Έχω τα μικρά μου 18-19 ημερών. Ήταν ως 15 με τη μαμά, τα χώρισα κ από τότε είναι με τον μπαμπά. Έβλεπα να μαλώνει ένα μωρό συνέχεια κ σήμερα το πρωί είδα το κεφάλι του με πληγή. Το έβαλα στη μητέρα. Τι κάνω γενικά με το μωρό;
 

Συνημμένα

  • 811B6.webp
    811B6.webp
    27,8 KB · Προβολές: 17
  • Like
Αντιδράσεις: LillyW
τα χώρισα κ από τότε είναι με τον μπαμπά.
Θα τοποθετήσεις το διαχωριστικό κάγκελο με τα μικρά στην μια πλευρά και τον κάναρο και την κανάρα στην άλλη πλευρά.
Ο κάναρος θα ταίζει τα μικρά μέσα από το κάγκελο.
Τα μικρά έχουν βγεί από την φωλιά ?
 
@mairiAris
Καλημέρα, Επίσης θα πρέπει να καθαρίσεις την πληγή με οξυζενέ, και μετά να βάλεις ένα αραιωμένο διάλυμα betadine ή κρέμα betadine για απολύμανση.
Με προσοχή ,όχι στα μάτια.
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ έχω χωρίσει καιρό τους γονείς για να μην ξανά ζευγαρώσουν. Ήταν ως 14 ημερών με τη μαμά κ μου είπαν να τα βγάλω από τη μάνα μην τα ξεπουπουλιάσει. Έβαλα το χτυπημένο με τη μάνα κ τα υπόλοιπα τα άφησα με τον πατέρα. Έχουν αρχίσει κ πετάνε αλλά δεν έχω δει να τρώμε μόνα τους
[automerge]1621587248[/automerge]
@Vada δεν είναι πολύ μικρά να τους βάλω τέτοια;
 
δεν είναι πολύ μικρά να τους βάλω τέτοια;
Είναι τόσο μικρά που το πιο άσχετο μικρόβιο μπορεί να τα σκοτώσει σε ώρες. Χρειάζεται απολύμανση κάθε πληγή.
 
...έχω χωρίσει καιρό τους γονείς για να μην ξανά ζευγαρώσουν. Ήταν ως 14 ημερών με τη μαμά κ μου είπαν να τα βγάλω από τη μάνα μην τα ξεπουπουλιάσει...

Μεγάλο λάθος...
Να δώσεις συγχαρητήρια σε όποιους στο πρότειναν...
Αφού είσαι μέλος εδώ, κάνε μια ερώτηση, όλο και κάποιος θα σε κατευθύνει...
Υπάρχουν πάρα πολλά σχετικά άρθρα...
Ο αρσενικός, αφού δεν τα μεγάλωσε, δεν τα αναγνωρίζει σαν δικά του...
 
Back
Top