Ανταλλαγή Αρσενικό mosaic κόκκινο λιποχρωμικό με θηλυκό τιμπράντο ή μαλινουά

smilenick

PB New Member
Εγγραφή
4 Μαϊ 2014
Μηνύματα
153
Πόλη
Θεσσαλονίκη
ΑΝΤΑΛΑΣΣΩ ΑΡΣΕΝΙΚΟ MOSAIC κοκκινο λιποχρωμικο με θυληκο τιμπραντο η γκλοστερ η εστω μαλινουα
απο θεσσαλονικη
 
Νομίζω πως μια φωτογραφία θα μας βοηθούσε περισσότερο...
να ανεβασω αλλα ειναι γνωστα τα μωσαικα και εχω 4 αρσενικα ιδια απο θυληκα ξεμεινα ( και εχω ενα πορτοκαλοκκινο γκλοστερ με τιμπραντο και θελω φετος να το ζευγαρωσω οποτε ψαχνω κατι αναλογο να το ταιριαξω
 
Εχεις αρσενικο γκλοστερ και θες θυλικο. Δεν γινετε να ζευγαρωσουν
 
Εχεις αρσενικο γκλοστερ και θες θυλικο. Δεν γινετε να ζευγαρωσουν
μπασταρδακι απο πατερα γκλοστερ με μανα τιμπραντο ειναι και ολα γινονται οσο για τις ρατσες εκτρεφω ερασιτεχνικα εδω και 8 χρονια καναρινια ασε με να ξερω κατι και γω δεν ζηταω αποψεις για το τι γινεται αλλα να ανταλαξω το ρατσας μου με ενα θυληκο
 
τοσο χαλια ειναι το μωσαικο μου; ουτε οσο ενα θυληκο δεν αξιζει; μαλον το χω υπερ εκτιμησει 🙁 δεν πειραζει και η κουκουβαγια τα παιδια της ομορφα τα βλεπει
 
Δεν ειναι χαλια. Ολα τα πουλια ειναι ομορφα απλα ειναι δυσκολο να το ανταλαξεις. Καλυτερα να το πουλαγες σε χαμιλη τιμη. Ετσι καποιος θα το επερνε
 
τοσο χαλια ειναι το μωσαικο μου; ουτε οσο ενα θυληκο δεν αξιζει; μαλον το χω υπερ εκτιμησει 🙁 δεν πειραζει και η κουκουβαγια τα παιδια της ομορφα τα βλεπει
μα τι λες τώρα; Εγω το βλέπω και μου τρέχουν τα σάλια 🙄 ! αλλά δεν έχω θηλυκό τιμπράντο ή γκλόστερ

Γενικά στο φόρουμ δεν υπάρχουν πολλοί απο Θεσ/νικη οι περισσότεροι είναι απο Αθήνα... ίσος η @magdaki να έχει αυτή ασχολείται με τιμπράντο αλλά δεν ξέρω αν θέλει να ασχοληθεί με mosaic

Μην βιάζεσαι! Περίμενε λίγες μέρες ακόμα ίσος βρεθεί κάποιος
 
Δεν ειναι χαλια. Ολα τα πουλια ειναι ομορφα απλα ειναι δυσκολο να το ανταλαξεις. Καλυτερα να το πουλαγες σε χαμιλη τιμη. Ετσι καποιος θα το επερνε
ποτε δεν εχω πουλησει πουλι δεν ειμαι ουτε θα γινω ποτε ουτε ζωεμπορας ουτε εκμεταλευτης αθωων πλασματων τους εχω δωσει πολυ αγαπη και φροντιδα για να τις ξεπουλησω σε οποιαδηποτε τιμη. Για μενα ειναι ανεκτίμητα προτιμώ να τα χαριζω παρα να τα παζαρευω
 
Αν έχεις δεθεί συναισθηματικά τότε θα συμφωνήσω κι εγώ καλύτερα να το κρατήσεις. Ενα κελάηδημα παραπάνω δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!
 
Αν έχεις δεθεί συναισθηματικά τότε θα συμφωνήσω κι εγώ καλύτερα να το κρατήσεις. Ενα κελάηδημα παραπάνω δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!
οταν το βλεπεισ να βγαινει απο το αυγο να γινεται πουλι να μεγαλωνει γινεται να μη δεθεις αλλα πρεπει να παρει το δρομο του κιαυτο να ακολουθησει τη μοιρα του
 
Δίκιο έχεις αλλά μην το παίρνεις προσωπικά, μπορεί το πουλάκι να είναι πρώτο αλλά μπορεί να φταίνε οι περιορισμοί πχ λίγοι έχουν διαθέσιμα θηλυκά τιμπράντο, στη Θεσ/κη, αυτή την εποχή που μπορεί να έχουν ξεχωρίσει τα ζευγάρια για την ερχόμενη αναπαραγωγική περίοδο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Δίκιο έχεις αλλά μην το παίρνεις προσωπικά, μπορεί το πουλάκι να είναι πρώτο αλλά μπορεί να φταίνε οι περιορισμοί πχ λίγοι έχουν διαθέσιμα θηλυκά τιμπράντο, στη Θεσ/κη, αυτή την εποχή που μπορεί να έχουν ξεχωρίσει τα ζευγάρια για την ερχόμενη αναπαραγωγική περίοδο...
οκ το ανταλασσω και με κοινο χωρις περιορισμους απαραιτητη προυποθεση να ναι υγιες
 
Τώρα πιστεύω ότι είναι πιό εύκολο! Καλή επιτυχία(αν θες άνοιξε νέα αγγελία για να φαίνεται η σωστή στο θέμα)
 
Back
Top