Γενικά Αρσενικό parisien έχει γίνει ιδιαίτερα επιθετικό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης skarimpa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

skarimpa

PB New Member
Εγγραφή
17 Οκτ 2008
Μηνύματα
5
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπερα παιδια, εχω καιρο να επικοινωνησω μαζι σας. Θα ηθελα μια απαντηση για οσους ειναι σιγουροι ομως.
Εχω ενα αρσενικο Parisien και τον τελευταιο καιρο εχει γινει ιδιαιτερα επιθετικο! Καμπουριαζει ανοιγει τα φτερα, το στομα κ οταν πλησιαζω το χερι στο κλουβι ορμα να δαγκωσει! Εχω μια μικρη πειρα αλλα τετοιο δεν εχω ξαναδει. Τις τελευταιες μερες οταν βαζω το χερι μεσα στο κλουβι επιτιθεται κ σ αυτο.
Θα ηθελα μια απαντηση, για να ξεκινησω γονο καναρινι φυλακα!(πλακα κανω επ αυτου)


Καθρεφτης σου, ειμαι κοινωνια, και τρομαζω!
(Σχετικα με τα προσφατα γεγονοτα).
Ευχαριστω και περιμενω απαντηση γιατι ανησυχω.
 
Κατι εχει αλλαξει γυρω του και το εχει φοβισει! Μονο απο φοβο αμυνονται! Μπορει να ειναι ενα ακομα και ενα καινουργιο, αγνωστο αντικειμενο. Να ξεκαθαρισω οτι απλα αυτη ειναι η γνωμη μου :) και δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο καναρινακια.
 
Εγώ στο δικό μου που είχε παρόμοια συμπεριφορά μετά από πολύμηνη ιατροφαρμακευτική αγωγή εφάρμοσα τη μέθοδο του... φαγητού. Δηλ όποτε έβαζα μέσα το χέρι μου πάντα κράταγα μήλο ή αυγό. Με την επίθεση στο χέρι γευόταν το μήλο ή το αυγό και με κοίταγε παράξενα. Αποτέλεσμα μετά από 1 μήνα ηρέμησε και πλέον δε φοβάτε το χέρι και μερικές φορές τρώει από αυτό.
 
Back
Top