Αναπαραγωγή Αρχεία για την καταγραφή της αναπαραγωγής

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης muthos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

muthos

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2006
Μηνύματα
821
Πόλη
Περιστέρι
καλησπερα φιλοι μου σας επισηναπτω μερικα αρχεια που εφτιαξα και χρισιμοποιω για να καταγραφω την αναπαραγωγη μου ευχομαι να σας βοηθεισουν
 
πολυ καλο φιλε muthos!:D
κατι αναλογο εχω φτιαξει κ εγω! Αλλα το δικο σου ειναι πιο μελετημενο!
ειναι αναγκαια παντως η καταγραφη κ η παρατηρηση γενικοτερα!
 
Απάντηση: αρχεια για την καταγραφη της αναπαραγωγης

Όμορφα αρχεία έχει και το site του ΑΣΚΕ και σε 2 γλώσσες παρακαλώ.

askecanaries.com/breeding.doc
askecanaries.com/pedigree.doc
 
φιλε epo ειναι πολυ σημαντηκο να καταγραφεις της γενες ειδικα οταν εχεις πολλα πουλια οστε να μην χασεις την μπαλα και να ξερεις ποιος νεοσος ειναι ποια νου!
 
Απάντηση: αρχεια για την καταγραφη της αναπαραγωγης

Το αρχείο αναπαραγωγής το βρίσκω πολύ καλό αν και τα: «ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΥΓΟΣΚΟΠΗΣΗΣ» και «ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΚΑΣΙΜΑΤΟΣ» θα «ακουγόταν» καλύτερα ως «ημερομηνία ωσκόπησης» και «ημερομηνία εκκόλαψης».

Σχετικά με το Pedigree, προσωπικά θα προτιμούσα αυτό Φύλλο Καταγραφής Γενεαλογικής Καταγωγής (Pedigree)
Μικρός μου άρεσε να ζωγραφίζω, στα όχτο μου ήρθα σε επαφή με το Corel στα δεκα έμαθα να ξεφονταρο στο Photoshop...
Όταν ήμουν μικρός μου άρεσαν οι υπολογιστές αλλά δυστυχώς δεν υπήρχαν τότε. 😛
 
Αγαπητέ muthos πολύ χρήσιμα τα αρχεία σου για την καταγραφή, ακόμα κι αν δεν έχει κανείς πολλά πουλιά. Εγώ μόνο ένα ζευγάρι καναρίνια έχω και περιμένω την πρώτη τους γέννα τώρα σε λίγες μέρες να σκάσει (έχουν 4 αυγά), αλλά πολύ μου αρέσει η ιδέα να κρατάω ένα αρχείο για το ζευγάρωμά τους και να θυμάμαι τα "πρώτα βήματα". Άσε που αν αναπαράγονται θα πληθύνουν στο μέλλον, οπότε το αρχείο σου θα είναι απαραίτητο!
Γεια χαρά
 
Back
Top