Αναπαραγωγή Αρχεια καταγραφων

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης arathorn
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

arathorn

PB New Member
Εγγραφή
7 Νοε 2007
Μηνύματα
34
Πόλη
Αγρίνιο
Καλημερα

Θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει καποιο ειδος καταγραφης στα καναρινια. μεχρι στιγμης τα γραφω σε καποιο τετραδιο αλλα δεν εξυπηρετει αυτος ο τροπος


ευχαριστω
 
Προγράμματα εκτροφής
"http://www.birdsevolutionpro.com/download.php?lang=en&from=&submit=vrai"

Αλλά σαν βοήθημα και αυτό δεν είναι κακό
 

Συνημμένα

  • 2747bd319cb6f4f.webp
    2747bd319cb6f4f.webp
    18,9 KB · Προβολές: 212
μακη αυτο που εχω κατεβασει ςεγω ειναι στα αγγλικα ποια ειναι η εκδοση στα ελληνικα που εχεις;
 
τί να το κάνεις το foul-version;
με το soft-trial άσχημα είναι;
Δεν ξέρω βρε Γιώργο μου απο αυτά,
ας είναι καλά το παιδί. Μου το έχει περάσει απο
πέρυσι αλλά εγώ δουλεύω το χαρτάκι(παραδοσιακός γαρ)
 
Εχω κατεβάσει ένα υπέροχο, πολύ οργανωμένο (ακόμα και για τα γούστα μου!), αλλά δεν μπορώ να το στείλω γιατί ο mail client mozilla που χρησιμοποιώ δυστυχώς κατι εχει παθει και δε στέλνει attachment.
Αν αξιωθώ να το φτιάξω θα σας το περάσω.
 
Μάκη καλημέρα.
Εγώ έχω το πρόγραμμα της zooeasy.com, που είναι πολύ εύχρηστο και ευμετάβλητο. Αλλά σε αυτό το trial, είδα και κάποια πράγματα λίγο πιό πέρα. Όχι τρομακτικές διαφορές.
Εγώ έχω καρτελλάκια στα κλουβιά, αλλά, άν δεν τα έχω σε ηλεκτρονική μορφή, (η εξοικίωση των καιρών βλέπεις), δεν θα είχα ούτε το χρόνο, ούτε την όρεξη να παρακολουθώ τα αρχεία μου. Και δεν εννοώ μόνο της εκτροφής, αλλά και της δουλειάς μου, που ούτως ή άλλως, έχει και πολύ γραφική εργασία.
Το πρόβλημα είναι βέβαια ότι η αγγλική γλώσσα είναι ψιλομπέρδεμα μέχρι να αποκτήσεις την εμπειρία χρήσης των προγραμμάτων, κι αυτό γιατί για παράδειγμα, υπάρχουν λέξεις οι οποίες έχουν πολλαπλές επεξηγήσεις στην δικιά μας γλώσσα. Σε άλλο πρόγραμμα το clutched, έχει την ίδια έννοια, (γονιμοποιημένο), με το fertilized, σε κάποιο άλλο.
Anyway όλα είναι υπό έλεγχο, έτσι η αλλιώς.
 
Καλημέρα

Εδώ και ένα μήνα, χρησιμοποιώ το zooeasy.
Ακόμα είμαι σε διαδικασία εκμάθησης και έρευνας μιας και οι δυνατότητες του συγκεκριμένου προγράμματος είναι τεράστιες.
Το προτείνω ανεπιφύλακτα.
 
Θέμη άν θές βοήθεια πάρε με τηλέφωνο, ειδικά απογευματινές ώρες.
Και κοστίζει όσο ένα ζευγάρι πουλιά περίπου, έτσι;
 
Μάκη καλησπέρα.
Όχι δεν υπάρχει σε ελληνική έκδοση, αν και τους το έχω προτείνει από πέρυσι που το αγόρασα.
Μπορείς όμως να καταχωρείς το 99,9% στην ελληνική γλώσσα εκτός από κάποια "κλειδωμένα", ας πούμε, πεδία του προγράμματος.
Εγώ έχω κάνει τις καταχωρήσεις μου στα ελληνικά. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι σε κάποια χαρακτηριστικά που πέρασα ελληνικά, και μου τα βγάζει στην οθόνη, σουιδέζικα. Είναι καθαρά θέμα αποδεκτών γραμματοσειρών. Στην εκτύπωση όμως που παίρνω είναι κανονικά ελληνικά.
Αν είχα περισσότερες γνώσεις ίσως κατάφερνα να το απαλείψω κι αυτό το "πρόβλημα".
Την δουλειά μου όμως όπως είπα την κάνω στο 99,9%.
Το μόνο που δεν μπορώ είναι να βάλω σε ελληνικά τα στάνταρ της κάθε ράτσας.
(Το πεδίο measuraments).
 
Καλημέρα

Γιώργο σε ευχαριστώ πολύ, αν χρειαστώ κάτι οκ.
Σε ενημερώνω ότι έχει αναρτηθεί στο site τους η νέα έκδοση 7.03.
Λύνει πολλά προβληματάκια που ίσως είχαν κάποιες εκδόσεις.
 
Θέμη καλημέρα.
Την έχω εγκαταστήσει από την προηγούμενη εβδομάδα την έκδοση 7.03.
Βοηθάει κάπως καλύτερα αλλά περιμένω εκ νέου την απάντησή τους στο e-mail που τους ξαναέστειλα, γιατί είναι κρίμα πραγματικά ένα τόσο λειτουργικό πρόγραμμα, να χάνει για εμάς από μία μη αποδεκτή γραμματοσειρά.
Αναμμένω γιατί σίγουρα θα μου απαντήσουν όπως έκαναν και σε όποιο άλλο e-mail, τους είχα στείλει.
Φιλικά,
 
Απότι ξέρω το περνούν από το σύλλογο του Π. Ο. Κ.. Τώρα δεν ξέρω αν μπορούμε να το στέλνουμε και πάνα απόλα να δώσουμε Link στο forum αυτό
 
Να το ανεβάσετε στο φόρουμ όχι, διότι δεν ξέρουμε εάν προορίζεται για ελεύθερη χρήση. Να βάλετε λινκ προς τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα, μπορείτε :)
 
Back
Top