Ασθένειες Ασθένεια η αποτέλεσμα πτερορόοιας;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Larrakos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Larrakos

PB New Member
Εγγραφή
23 Ιαν 2022
Μηνύματα
51
Πόλη
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Καλησπερα!!! Στο κεφαλι του θηλυκου μπατζι εχει αυτα τα μαυρα σαν κερατακια... Ειναι καποιο ειδος ασθενειας?!
 

Συνημμένα

  • IMG_27-11-2022_16-59-11_8.1.101.webp
    IMG_27-11-2022_16-59-11_8.1.101.webp
    12,6 KB · Προβολές: 31
@MARY58 θα βγαλω αυριο ξανα μια φωτο γιατι την εβαλα για νανι τωρα... Εαν ειναι τελειωμα πτερορροιας δεν με ανησυχει γτ ειναι φυσιολογικο μιας και την γνωριζω απο τα καναρινακια μου... Εχει λιγες μερες που ηρθε στην οικογενεια μας και ακομα δεν καταφερα να την βαλω για μπανακι... Ειναι αγρια και προσπαθω να την ηρεμησω
 
@Larrakos η δική μου άποψη δεν αλλάζει κ δεν βλέπω κάτι στις κουτσουλιές του. Κ κάτι άσχετο, πρόσεχε με το παιχνίδι με τις κλωστές μην τις καταπιεί. Καλύτερα ή αφαίρεσε το ή έχετε το έξω από το κλουβί με την επίβλεψη σου. Εγώ θα το αφαιρούσα, υπάρχουν τόσα ασφαλή παιχνίδια για τα παπαγαλάκια χωρίς κλωστές.
 
@Larrakos Καλημέρα. Επειδή ξαναβλεπω τις κουτσουλιές στο ζουμ δεν σου φαίνονται πράσινα τα ούρα του έτσι;
 
@Larrakos Σύμφωνα με το άρθρο τα πράσινα ούρα είναι σημάδι ηπατικής νόσου. Βέβαια οι εικόνες είναι πολύ διαφορετικές. Έχε το όμως υπόψη σου για να γνωρίζεις.


@meniam άρα false alarm; Μένια οι κουτσουλιές είναι όντως μια χαρά. Αλλά αυτό το ελαφρύ πράσινο είναι από την τροφή ;
 
@Larrakos συγνώμη για την αναστάτωση. Αλλά με το ζουμ το σκεφτόμουν, με "έτρωγε" κ δεν ήθελα να μην το ρωτήσω. Ευχαριστούμε Μένια.😊
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Αρα αναρρωνουν απο πτερορροια... Εξου και η πτωση πουπουλων απο τον αρσενικο?!??
Ξέρεις, η πτερόρροια δεν είναι ασθένεια για να μιλήσουμε για ανάρρωση. Αφορά τον ετήσιο κύκλο ζωής κι ενίοτε σε κάποια είδη, και αναλόγως των συνθηκών διαβίωσής τους, μπορεί να συμβεί ακόμα και δύο φορές ετησίως. Η παθολογική πτερόρροια νοείται σαν ας πούμε δυσχερής κατάσταση, το οποίο όμως δεν συνάγεται από τα μηνύματά σου
 
Το αρσενικο ενω ηταν καλα απο σημερα το πρωι κλεινει το δεξι ματακι του ετσι... Προωρο συμπτωμα επιπεφυκιτιδας?!??
 

Συνημμένα

  • IMG_12-12-2022_12-44-51_8.1.101_copy_300x400.webp
    IMG_12-12-2022_12-44-51_8.1.101_copy_300x400.webp
    10,5 KB · Προβολές: 10
Back
Top