Ασθένειες Ασθμα στα καναρινια μου;

steliosvas

PB New Member
Εγγραφή
15 Μαρ 2014
Μηνύματα
20
Καλησπερα, θελω να μαθω αν τα καναρινια μου εχουν ασθμα και αν ναι περιμενω απαντησεις.

εννοω αν εχουν πως το αντιμετοπιζω ;

ευχαριστω!
 
Συμπλήρωσε αυτό Στέλιο για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε petbirds.gr/community/threads/%CE%A0%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AF-%CE%B1%CF%83%CE%B8%CE%AD%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CF%82.18794/
 
  1. Τι είδος πτηνού έχετε; καναρινι
  2. Αναφέρετε το φύλο του αν το γνωρίζετε θηλυκο
  3. Τι ηλικία έχει; 2 ετων
  4. Πόσο καιρό το έχετε εσείς; 2 χρονια
  5. Ζει μόνιμα σε εξωτερικό χώρο; Σε εσωτερικό; Άλλοτε μέσα, άλλοτε έξω; Άλλοτε μέσα, άλλοτε έξω
  6. Στο κλουβί ζει μόνο του; Με άλλα πτηνά; Πόσα; Ποιο είναι το μέγεθος του κλουβιού; Μονο του σε κανονικο κλουβι
  7. Τι διατροφή του παρέχετε; (π.χ. σπόροι, χόρτα, αρωματικά βότανα, λαχανικά, φρούτα, αυγοτροφή). Περιγράψετε όσο πιο αναλυτικά μπορείτε. απλη τροφη για καναρινια, αυγοτροφη και μαρουλι που κ που
  8. Περιγράψτε λεπτομερώς τα συμπτώματα που σας έχουν ανησυχήσει, καθώς επίσης την αναπνοή του, τη στάση σώματος, την ενεργητικότητά του, τις κουτσουλιές του, την καθαρότητα της μύτης, την εμφάνιση των ποδιών του. Φουσκωνει τα πουπουλα
  9. Πότε παρουσιάστηκε το πρόβλημα στην υγεία του πτηνού σας; Μετα τις γεννες της περσινης σεζον
 
Περιγράψτε λεπτομερώς τα συμπτώματα που σας έχουν ανησυχήσει, καθώς επίσης την αναπνοή του, τη στάση σώματος, την ενεργητικότητά του, τις κουτσουλιές του, την καθαρότητα της μύτης, την εμφάνιση των ποδιών του. φουσκωνει τα πουπουλα
Το "φουσκώνει τα πούπουλα" είναι η λεπτομερής περιγραφή των συμπτωμάτων;

Τέλος πάντων, με βάση αυτό το σύμπτωμα θα μπορούσε να έχει οτιδήποτε. Είναι κοινό σύμπτωμα σε όλες σχεδόν τις ασθένειες.
 
κανει και εναν χαρακτηριστικο ηχο οπως φωναζουμε τα σκυλια!☹

τιποτα αλλο 😕
 
Βρε Στέλιο μου συγνώμη.. Αλλά αν διάβαζες εσύ τη δημοσίευσή σου και την επεξήγηση (αν ήταν κάποιου άλλου), τι απάντηση θα μπορούσες να δώσεις;
..ότι αφού φουσκώνει λίγο τα φτερά, δώστου το τάδε η το δείνα φάρμακο;
.. Και το ΑΝ έχουν πως το αντιμετωπίζεις, αφού δεν είσαι σίγουρος ότι έχουν η τα συμπτώματα δεν συνηγορούν σ'αυτό, δεν έχεις κάτι να αντιμετωπίσεις.
 
εχει ενας φιλος με ασθμα καναρινι και θελουμε να το θεραπευσουμε ηταν η δικη μου διατυπωση λαθος συγνωμη! 🙂
 
Back
Top