Γενικά Ασπρο καναρινι με καφε αποχρωσεις, τι καναρίνι είναι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikolas79
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

nikolas79

PB New Member
Εγγραφή
1 Φεβ 2009
Μηνύματα
35
Πόλη
Θεσσαλονίκη
καλιμερα φιλαρακια χθες πιρα ενα θυλικο καναρινι με δαχτιλιδι του 08 ειναι ασπρο με καφε αποχροσι στα φτερα και στην ουρα του μηπος γνωριζετε τι καναρινι ειναι και αν κανει για αναπαραγογη με αλλο καναρινι η και καρδερινα;
 
Ανεφερε και τα υπολοιπα στοιχεια του δαχτυλιδιου. Το αν κανει για αναπαραγωγη με αλλο καναρινι ειναι σιγουρο. Το θεμα ειναι τι θες... Και με τι θες να το ζευγαρωσεις. Για το θεμα καρδερινας, σου απαντησα σε σχετικο σου ποστ.
Τηρησε αυστηρα την φαση της καραντινας. Ειναι σημαντικο.
 
Μία αρσενική καρδερίνα που έχει ζευγαρώσει με καναρίνι συνήθως θα ζευγαρώσει με ότι χρώμα κανάρα και αν της βάλεις.
Σε γενικές γραμμές όμως και πάντα απο δική μου εμπειρία είχα διαπιστώσει ότι οι σκουρόχρωμου τύπου κανάρες γίνονταν πιο εύκολα αποδεκτές για ζευγάρωμα απο αρσενικές καρδερίνες.
Τα πιο όμορφα όμως γαρδελοκάναρα τα είχα βγάλει με άσπρη κόκκινου τύπου μωσαίκ κανάρα και με μελανινική κόκκινη.
Οπότε έχει να κάνει πιο πολύ με το πόσο καλό αρσενικό γαρδέλι έχεις για ζευγαρώματα.
 
αν μπορεις ανεβασε μια φοτο κ να εισαι σιγουρος οτι θα μαθεις αμεσος τι ρατσα ειναι. Μπορει να ειναι φαιο, εχω κ εγω μια θυληκια με την αποχρωση που μας ειπες
 
Back
Top