Γενικά Αστείες κοινωνικές συμπεριφορές

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης cplk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

cplk

PB New Member
Εγγραφή
30 Νοε 2017
Μηνύματα
75
Πόλη
Αθήνα
Έφτιαξα αυτό το topic για να μοιραστούμε τυχόν αστείες κοινωνικές συμπεριφορές των καναρινιών μας που μας θυμίζουν γιατί είναι αξιαγάπητα κατοικίδια για τον άνθρωπο.

Θα μοιραστώ πρώτος: καινούργιο καναρίνι, 6 μηνών, 1 μήνας από την αγορά του. Βγαίνει η γυναίκα μου από το μπάνιο με τη πετσέτα στα μαλλιά. Μόλις παίρνει στροφή στο σαλόνι, την βλέπει το καναρίνι και αρχίζει τσιου τσιου τσιου ασταμάτητα, χοροπηδώντας, με την ουρά να πηγαίνει πάνω κάτω και να λάμπει ολόκληρο από χαρά. Αφού του μιλάμε για δέκα λεπτά βγάζει την πετσέτα και σταματάει ακαριαία. Μικραίνει, σταματάει να μιλάει και μένει ακίνητο. Βάζει ξανά τη πετσέτα και σαν διακόπτης πάλι χαρές! Από εκείνη την ημέρα και μετά, όταν βλέπει κάποιον με καπέλο, σκούφο, κουκούλα, πετσέτα ή οτιδήποτε άλλο στο κεφάλι μας (έχω δοκιμάσει και χαρτόνι 😛 ) σαν διακόπτης, ξεκινάει τις χαρές! Έχω και video από την αστεία αυτή συμπεριφορά. Άραγε του θυμίζει κάτι στο εκτροφείο; Κάποιος που το μεγάλωσε φόραγε καπέλο; Δεν μπορώ να φανταστώ άλλο λόγο 😛

Εσείς; Έχετε κάτι ανάλογο;
 
Back
Top