Ανταλλαγή Αυγα απο νανακια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dim75
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

dim75

PB New Member
Εγγραφή
8 Δεκ 2008
Μηνύματα
26
Πόλη
Καλαμάτα
ανταλλασω αυγα απο νανακια με σκοπο τον εμπλουτισμο του γεννετικου υλικου του κοτετσιου μου :)
 
Εγώ έχω κανάκια (μικρές κότες) τα χρησιμοποιώ σαν κλώσσες και μπορώ αν θές να σου στείλω μερικά αυγά (δεν ξέρω πως) την άνοιξη - καλοκαίρι που αρχίζουν τα αυγά. Είναι τα απλά νανάκια δεν είναι κάποια ράτσα. Εσύ διαθέτεις κάποια ράτσα. Αν ναι ξέρεις πως λέγεται. Ενδιαφέρομαι να ανταλλάξουμε αυγά.
Φιλικά Γιάννης
 
γεια σου πατριωτη. Εχω αυγα για ανταλλαγη αλλα το προβλημα ειναι το πως, μενω Αθήνα.
 

Συνημμένα

  • ΕΚΚΟΛΑΨΗ 007.webp
    ΕΚΚΟΛΑΨΗ 007.webp
    92,3 KB · Προβολές: 1.235
  • ΕΚΚΟΛΑΨΗ 009.webp
    ΕΚΚΟΛΑΨΗ 009.webp
    82,4 KB · Προβολές: 1.376
Γεια σου και παλι
Εμενα απο χτες η νανα μου καθετε στην φωλια σε ενα μονο αυγο γιατι τα προηγουμενα τα ειχα βαλει στην κλωσσομηχανη.Αν εχει κανεις αυγα θα τα ηθελα πολυ.Βαζω και φωτογραφιες του κοκορα και της θυλικιας.
 
Φιλε μου γεια σου και σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.
Η διευθυνση μου ειναι


Μονο που θα περιμενεις αργοτερα αυγα απο μενα γιατι αυτη που κλωσσησε ηταν αυτη που μου εκανε ενα μερα παρα μερα. Εχω ακομα 2 ασπρες νανες σαν το κοκορακι τις φωτογραφιας σου αλλα μου εχει κανει η μια 2 αυγα σε 2 μηνες.
Ελπιζω να φτασουν τα αυγα χωρις προβλημα.Φιλικα Αντωνης
 
Αντώνη στείλε σε παρακαλώ με pm τη διεύθυνση σου στον dim75. Η δημοσίευση προσωπικών στοιχείων δεν επιτρέπεται στο φόρουμ. :)
 
Φιλε μου γεια σου.
Ελπιζω να ηρθαν σωα τα αυγα γιατι ειναι πρωτη φορα που στελνω κατι τετοιο. Καποιος μου ειπε οτι πιθανον στην μεταφορα να ταρακουνηθη ο κροκος και να χαλασει το εμβρυο. Εχεις ξαναδοκιμασεις κατι τετοιο η μηπως καποιος απο το φορουμ,Ελπιζω να μην συμβαινει παντα γιατι εχω αγορασει κατι αυγα φασιανου απο Αμερικη και τα περιμενω.
Φιλικα Αντωνης
 
Φιλε μου γεια σου.
... εχω αγορασει κατι αυγα φασιανου απο Αμερικη και τα περιμενω.
Φιλικα Αντωνης
Πώς γίνεται αυτό? βρίκες κάτι μέσω internet? Έχεις κάποι δ/νση;
Ευχαριστώ Γιάννης
 
ολα οκ φιλε αντωνη
τα παρελαβα αλλα 2 ειχαν σπασει ☹ δε πειραζει ομως
τωρα σε 21 μερες θα δουμε αν οντως εχουν ταρακουνηθει, αμα κανουν 8ακια σα μεθυσμενα!:D
παντως απο αμερικη ειχα ψαξει και εγω και δεν εστελναν ευρωπη
 
Γεια σας
Απο Αμερικη βρηκα στο ebay και ο κανονισμος του λαει να μην στελνουν εκτος. Μερικοι ομως μου ειπαν οτι στελνουν. Εχω στειλει τα χρηματα εδω και ενα μηνα γιατι η δημοπρασια ηταν πρωποληση, δηλαδη ελεγε οταν του κανουν αυγα θα στειλει και περιμενω. Ελπιζω να μην επεσα σε απατεωνα και να ερθουν τα αυγα.Βεβαια τα μεταφορικα ειναι παρα πολλα για να ερθουν σε 4 μερες.Αμα τα στειλει θα σας ενημερωσω.
Φιλικα Αντωνης
 
ολα οκ φιλε αντωνη
τα παρελαβα αλλα 2 ειχαν σπασει ☹ δε πειραζει ομως
τωρα σε 21 μερες θα δουμε αν οντως εχουν ταρακουνηθει, αμα κανουν 8ακια σα μεθυσμενα!:D
παντως απο αμερικη ειχα ψαξει και εγω και δεν εστελναν ευρωπη
Φιλε μου τι εγινε;
Βγηκε κανενα νανακι;
Φιλικα Αντωνης
 
δυστυχως φιλε αντωνη νομιζω πως δε βγηκαν γιατι τα ειχα μπερδεψει με 4 δικα μου τα οποια ειναι ολα μαυρα και μονο τετοια βγηκαν. Τα ειχα βαλει σε μια κλωσσα και απο 12 αυγα μου εβγαλε 3 μονο
τωρα αν μεγαλωσουν και διαφερουν κανενα προβλημα
τα γαλια ποτε βγαινουν;
 
Φιλε μου γεια σου.
Τα αυγα που σου εστειλα ειναι ανακατεμενα γιατι μου εβγαλαν και μενα μαυρα. Παντως αν θελεις μολις εχω ξανα να σου στειλω αλλα νομιζω οτι θα ειναι καλυτερα να σου στειλω με το καραβι απο Καστελι (ειναι 42 χιλιομετρα εδω) και πηγαινει Γυθειο, αν σε βολευει. Παντως ετσι θα ειναι πιο σιγουρα οτι δεν θα σπασουν. Τα γαλια τα περιμενω μετα απο 10 μερες.Φιλικα Αντωνης
 
Καλημερα
Απο χτες βραδυ εχω 2 γαλοπουλακια, δεν περιμενα μετα απο τετοιο κτυπο να εβγαζα πουλια αλλα τελικα το προβλημα ειναι να μην ραγισουν τα αυγα και οχι το ταρακουνημα. Ελπιζω τωρα να ειμαι τυχερος και να ειναι ζευγαρι (πολλα ζηταω ε;)
Σε ευχαριστω και παλι και καλο Πασχα
Φιλικα Αντωνης
 
Back
Top