Διατροφή Αυγοτροφη με φρουτα

Φαμπιο

PB Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.898
Πόλη
Αθήνα
Ανακαλυψα σημερα μια συσκευασμενη αυγοτροφη με φρουτα!
Την ξερει κανεις; Την εχετε δοκιμασει;Θα μπορουσε να αντικαταστησει τα φρεσκα φρουτα;
 
Δεν θυμαμαι καθολου κι ας ειπα να θυμηθω για να σας ρωτησω..🙄
Αν εχει σημασια μαλλον θα ξαναπαω αυριο να κοιταξω...
 
ρίξε μία ματιά αν ξαναπεράσεις και πες μας να δούμε τι κυκλοφορεί στην αγορά 😉
 
Κάτι παρόμοιο έχω κι εγώ... frutti patee της versele-laga... μήπως εννοείς κάτι τέτοιο;

Η συσκευασία λέει τα παρακάτω:
Ready-to-use eggfood for all kinds of birds. Enriched with pieces of fruit. Contains all the ingredients that young and adult birds need during breeding, growth and moult: proteins, vitamins, trace elements, minerals and essential amino acids (lysine, methionine). Enriched with Florastimul, L-Carnitine and omega-3 fatty acids.
Instructions for use: Provide a fresh portion 3 to 4 time per week.

Δηλαδή:
Είναι μια έτοιμη αυγοτροφή για όλα τα είδη των πτηνών. Εμπλουτισμένη με κομμάτια φρούτων. Περιέχει όλα τα συστατικά που χρειάζονται τα νεαρά κι ενήλικα πουλιά κατά τη διάρκεια της αναπαραγωγής, της ανάπτυξης και της πτερόρροιας: πρωτεϊνες, βιταμίνες, ιχνοστοιχεία, ανόργανα συστατικά και απαραίτητα αμινοξέα (λυσίνη, μεθειονίνη). Εμπλουτισμένο με Florastimul, L-Carnitine και ωμέγα-3 των λιπαρών οξέων.
Οδηγίες χρήσης: Δώστε μια νέα ποσότητα 3 έως 4 φορές την εβδομάδα.

Θα μπορουσε να αντικαταστησει τα φρεσκα φρουτα;

Κατά την προσωπική μου άποψη τίποτα δεν μπορεί να αντικαταστήσει τα φρέσκα φρούτα και λαχανικά. Αυτά είναι περισσότερο ως συμπλήρωμα και ως λιχουδιά. 😉
 
Παιδια αυτο ειναι αλλα τελικα μου φαινεται "μαπα το καρπουζι"
ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ:ΠροΪοντα αρτοποιιας, δημητριακα, ελαια και λιπη,υποπροϊόντα λαχανικων, αυγου4,1%, φρουτα4,1%, σποροι,ζαχαρη,ορυκτα, γαλα και προΪοντα γαλακτος,ζυμη,με συντηριτικες και χρωστικες ουσιες:προσθετικα ΕΟΚ




Σιγουρα τιποτα δεν αντικαθιστα το φρεσκο, αλλα τα φρεσκα εχουν το τιμημα των φυτοφαρμακων..
Ειναι σιγουρο οτι με καλο πλυσιμο φευγουν ετσι;
Να σας πω και κατι αλλο που κανω...
Λαχανικα παιρνω τα κατεψυγμενα του μπαρμπα Σταθη τα ξεπαγωνω και τα δινω.. Ο γιατρος μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα αλλα δεν τα εχει ολα τα λαχανικα και πρεπει να τρωνε απο ολα...
Μου τονιζει συνεχως το μπροκολο 😉
 

Συνημμένα

  • P4040110.webp
    P4040110.webp
    50,4 KB · Προβολές: 83
Back
Top