Αναπαραγωγή Αυγό 5 ημερών είναι γεμάτο υγρό και με φυσαλίδες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nikfree

PB Member
Εγγραφή
19 Απρ 2016
Μηνύματα
684
Πόλη
Αθήνα
καλησπερα παιδια σε ενα αυγο 5 ημερων ειναι ολο το αυγο γεματο υγρο και κανει κατι σαν φυσαλιδες μεσα ξερει κανεις τι μπορει να ειναι;
 
Όπα όπα! Δεν κατάλαβα τίποτα απ την ερώτησή σου...

Μιλάμε για ένα αυγό το οποίο κλωσιζόταν για 5 μέρες και το έσπασες για να δεις τι έχει μέσα και είδες υγρό και φυσαλίδες ή αυτό που περιγράφεις το είδες στην ωοσκόπηση;
 
Μπορεί να έσπασε ο σάκος αέρα μέσα στο αυγό
δηλαδη; 😱

Μιλάμε για ένα αυγό το οποίο κλωσιζόταν για 5 μέρες και το έσπασες για να δεις τι έχει μέσα και είδες υγρό και φυσαλίδες ή αυτό που περιγράφεις το είδες στην ωοσκόπηση;
στην ωοσκοπηση δεν τα πηραζω αν δεν περασουν οι μερες τους απλα μου φανηκε περιεργο δεν εχω ξανα δει κατι τετοιο!
 
Ο σάκος αέρα είναι σαν μια φούσκα με αέρα που από εκεί τα μωρά παίρνουν την πρώτη τους ανάσα. Και άμα έσπασε πριν εκκολαφθεί ο νεοσσός πάει ο νεοσσός.
 
στην ωοσκοπηση δεν τα πηραζω αν δεν περασουν οι μερες τους απλα μου φανηκε περιεργο δεν εχω ξανα δει κατι τετοιο!
Πάλι δεν κατάλαβα.. Θα σε παρακαλούσα να είσαι πιο σαφής στην περιγραφή σου και στις απαντήσεις σου.
Έκανες ωοσκόπηση σε αυγό που κλωσιζόταν 5 μέρες και είδες πολύ υγρό και φυσαλίδες; Αν ναι, ακόμα είναι νωρίς για να πεις αν είναι άσπορο. Μετά τις 7 μέρες αφού η κανάρα έχει "βιδωθεί" στη φωλιά για τα καλά μπορείς να πεις με πιο σιγουριά ότι το αυγό όντως είναι άσπορο.. Αλλα και πάλι χρειάζεται μια εμπειρία..
Τώρα για τις φυσαλίδες ούτε έχω δει ποτέ σε αυγό ούτε μπορώ να σε βοηθήσω χωρίς να δω κάποια φώτο τουλάχιστον..
 
εκκολαφθεί ο νεοσσός πάει ο νεοσσός.
χμ δεν φαινεται τπτ απλα μου εκανε εντυπωση οταν το πρωτο ειδα ειχε σαν πολλες φυσαλιδες τωρα εχει μια μεγαλη και αλλα 2-3 μικρα δεν ξερω

Έκανες ωοσκόπηση σε αυγό που κλωσιζόταν 5 μέρες και είδες πολύ υγρό και φυσαλίδες; Αν ναι, ακόμα είναι νωρίς για να πεις αν είναι άσπορο. Μετά τις 7 μέρες αφού η κανάρα έχει "βιδωθεί" στη φωλιά για τα καλά μπορείς να πεις με πιο σιγουριά ότι το αυγό όντως είναι άσπορο.. Αλλα και πάλι χρειάζεται μια εμπειρία..
Τώρα για τις φυσαλίδες ούτε έχω δει ποτέ σε αυγό ούτε μπορώ να σε βοηθήσω χωρίς να δω κάποια φώτο τουλάχιστον.
ακριβως θα περιμενω απλα μου εκανε εντυπωση γιαυτο ειπα να ρωτησω κιολας
 
Έχεις εμπειρία από ωοσκόπηση; Το να κάθεσαι να τα κοιτάς συνέχεια με τον φακό πίστεψέ με μόνο κακό θα κάνει στα αυγά και στη συμπεριφορά του ζευγαριού. Άστα στην ησυχία τους...
 
Έχεις εμπειρία από ωοσκόπηση; Το να κάθεσαι να τα κοιτάς συνέχεια με τον φακό πίστεψέ με μόνο κακό θα κάνει στα αυγά και στη συμπεριφορά του ζευγαριού. Άστα στην ησυχία τους...
μην φανταστεις τρομερη εχω δει ομως και ασπορα και με πουλακι μεσα ξερω να ξεχωρισω! Και δεν το ενοχλω συνεχεια!

Ωραία και όταν έχουμε εξελίξεις περιμένουμε μήνυμα έτσι;
αμε...
 
μην φανταστεις τρομερη εχω δει ομως και ασπορα και με πουλακι μεσα ξερω να ξεχωρισω! Και δεν το ενοχλω συνεχεια!


αμε...

Απλά έχει σπάσει σε κάποιο σημείο το αβγό λίγο και έχει πάρει αέρα και φαίνεται έτσι πρόσεξε το αβγό και θα δεις πως κάπου είναι λίγο σπασμένο το έπαθα εγώ πριν μια εβδομάδα
 
Απλά έχει σπάσει σε κάποιο σημείο το αβγό λίγο και έχει πάρει αέρα και φαίνεται έτσι πρόσεξε το αβγό και θα δεις πως κάπου είναι λίγο σπασμένο το έπαθα εγώ πριν μια εβδομάδα
οχι εχουν κ τα 3 το ιδιο προβλημα. Κ κανενα απο τα 3 δεν εινε σπασμενο
 
Back
Top