Γενικά Αυτά είναι τα budgie μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gewrgia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gewrgia

PB New Member
Εγγραφή
4 Ιουλ 2015
Μηνύματα
6
Πόλη
Λευκάδα
3.webp
αυτό είναι το δεύτερο που αγόρασα και το έχω 2 εβδομάδες. Μου το πούλησαν για θηλυκό.
4.webp 5.webp
και αυτό είναι που έχω ενάμιση μήνα. όταν το πήρα δεν ρώτησα καν τι φύλο είναι, αν και στο φεις μου είπαν ότι είναι αρσενικό και γιαυτό το δεύτερο ζήτησα να είναι θηλυκό. Τώρα περιμένω από εσάς να μου πείτε τι είναι και τα δυο. Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
 
Είναι δύο πανέμορφα πουλάκια, να τα χαίρεσαι!
Έτσι όπως τα βλέπω θα έλεγα δύο αρσενικά, αλλά βάλε φωτογραφίες μπροστινές, καθαρές.
 
To δευτερο νομιζω αρσενικο και το πρωτο ενηλικο αρσενικο δεν ειμαι σιγουρη περιμενε και μια δευτερη γνωμη. 😉
Να τα χαιρεσαι ειναι πολυ γλυκουλια, το δευτερο με το τριτο ειναι ιδια; δεν μπορω να καταλαβω:)

Ναι βαλε καθαρες αλλα να ειναι απο μπροστα οπως λεει και η Μαρια
 
εύκολο να το λέτε δύσκολο να γίνει δεν μου κάθονται 😀. Μπορείτε να καταλάβετε περίπου ηλικία;
 
εύκολο να το λέτε δύσκολο να γίνει δεν μου κάθονται 😀. Μπορείτε να καταλάβετε περίπου ηλικία;

😀 δεν ειχαν δαχτυλιδι ετσι; Ειναι δυσκολο να το καταλαβουμε.

Ειναι εξημερομενα;:)
 
Μπορείτε να καταλάβετε περίπου ηλικία;
Και τα δύο πολύ μικρά, σίγουρα κάτω του έτους. Προφανώς είναι φετινά πουλάκια. Δηλαδή γύρω 5-6 μηνών. Τους μήνες δεν μπορούμε να τους υπολογίσουμε επακριβώς φυσικά.
Όταν κλείσουν τον χρόνο και περάσουν την πρώτη τους πτερόρροια, οι μαύρες γραμμές στο κεφάλι τους θα πάνε προς τα πίσω.
Επίσης γύρω από την κόρη των ματιών τους θα σχηματιστεί ένα λευκό στεφάνι.
 
κοίτα δεν ξέρω τίποτα από παπαγάλους είμαι άσχετη, θα σου πω τι έχω δει. το μπλε μέσα σε 1 εβδομάδα που τον άφηνα ελεύθερο ήρθε στο κεφάλι μου και κάθε μέρα έρχεται στο χέρι μου (όχι όμως στο δάχτυλό μου )δεν με αφήνει να το χαϊδέψω. Το κίτρινο δεν τον έχω βγάλει έξω ακόμα αλλά είχα βάλει το χέρι χέρι μου μέσα στο κλουβί και έφαγε από το χέρι μου. Τώρα ότι καταλαβαινεις.
 
Είναι διαθέσιμα για εξημέρωση. Αν θέλεις να τα ημερέψεις, μην τα αφήνεις να μεγαλώσουν για να ασχοληθείς. Μετά θα είναι πιο δύσκολο, γιατί θα αγριέψουν.
 
Δεν τα αφήνω να μεγαλώσουν απλός με την δουλειά δεν έχω και πολύ χρόνο και περιμένω να έρθει η μέρα που θα τα βάλω μαζί για να μου είναι πιο εύκολο να ασχολούμαι συγχρωνος και με τα δύο.
 
Back
Top