Διατροφή Αυτές είναι οι τροφές που χρησιμοποιώ για τους παπαγάλους μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Όλοι οι άνθρωποι έχουν διαφορετικές απόψεις για το τι να θρέψουν τους παπαγάλος. Αυτά είναι τα προϊόντα που θα χρησιμοποιούν για τα πτηνά μου.

Budgerigars:
Harrisons Adult Lifetime Fine Pellets
Ρύζι με λαχανικά (καλαμπόκι, αρακά, σκουός, γλυκοπατάτες, σπανάκι. Εξαρτάται από το τι λαχανικά που έχω στο σπίτι).
Μερικές φορές σπόροι

Cockatiels:
ZuPreem Avian Entrees Pellets:
http://www.birdieboutique.com/zu5320.html - αυτά τα αφυδατωμένα λαχανικά
Που τρώνε το ίδιο μείγμα ρυζιού, όπως το Budgerigars.
Nutriberries: lafeber.com/pet-birds/shop/

Conures:
ZuPreem Avian Entrees
Harrisons Adult Lifetime Coarse Pellets: https://www.harrisonsbirdfoods.com/products/plc.html
Nutriberries

Lorikeets:
Avico Lory Life Powder: http://www.arcatapet.com/item.cfm?cat=3534
Rainbow Landing Nectar: Rainbow Landing Lorikeet Nectar
Φρούτα (μήλα, ροδάκινα, σταφύλια, μπανάνες, πεπόνι)
Λαχανικά (αρακά, καλαμπόκι, γλυκοπατάτες, κολοκύθες)

Σπίνων:
Μείγμα σπόρων προς σπορά για Αυστραλιανή σπίνων
περιστασιακή κεχρί και άλλων μεταχειρίζεται

Το μόνο βιταμίνες χρησιμοποιώ είναι Hagen Prime supplent. I αναμιχθεί με το ρύζι ή στην lorikeet νέκταρ.

Ένα πράγμα που μου παρατηρώ με πτηνά είναι ότι έχουν κουραστεί από τις ίδιες τροφές κάθε μέρα. Μετά από 2 ή 3 εβδομάδες, να αλλάξω τα τρόφιμα λίγο. Για παράδειγμα, θα χρησιμοποιήσω αντί του σκουός γλυκοπατάτες ή χρησιμοποιούν διαφορετικό τύπο ρυζιού.

Επίσης, προσπαθήστε να χρησιμοποιήσετε πιστοποιημένα βιολογικά φρούτα και λαχανικά. Μερικές φορές είναι δύσκολο να βρεις αυτές. Επίσης, μερικές φορές είναι πάρα πολύ ακριβές. Ωστόσο, βρήκα εδώ μια αγορά που πουλάει πολλά διαφορετικά βιολογικά τρόφιμα σε λογικό κόστος.

My conures απολαμβάνουν επίσης αμύγδαλα. Μερικές φορές δίνουν τα πουλιά τα αμύγδαλα στο κέλυφος και άλλες φορές χωρίς το κέλυφος.

Αν έχετε σχετικά με το κέλυφος των καρπών με κέλυφος, είναι σαν ένα παιχνίδι για αυτούς. Πρέπει να σκεφτούμε πώς να ανοίξετε το κέλυφος για να πάρετε το νόστιμο βραβείο στο εσωτερικό του. Μόλις λυθεί το παζλ, έχουν μια νόστιμη ανταμοιβής (το αμύγδαλο).
 
Jamie έχεις δίκιο σχετικά με το ότι βαριούνται τα ίδια φαγητά.Από τη μικρή εμπειρία μου παρατηρώ ότι ο Πάρης κανένα φαγητό δεν το τρώει για μεγάλο χρονικό διάστημα εκτός από τους σπόρους όταν του δίνω.
 
Θα ήθελα να ρωτήσω: τα λαχανικά, κολοκύθα, αρακά, καλαμπόκι, γλυκοπατάτα δίνονται ωμά ή βρασμένα; 😕
 
Θα ήθελα να ρωτήσω: τα λαχανικά, κολοκύθα, αρακά, καλαμπόκι, γλυκοπατάτα δίνονται ωμά ή βρασμένα; 😕


I αγοράζουν κατεψυγμένα οργανικών καλαμπόκι, αρακάς και το σπανάκι. Παίρνω μερικά και να τους αφήσουμε να αποψυχθεί πριν από την προσθήκη τους στον τομέα του ρυζιού.

I do μαγειρέψτε το γλυκοπατάτες ή μου αγοράζουν κατεψυγμένα γλυκοπατάτες που είναι ήδη μαγειρεμένο.

Κατεψυγμένα λαχανικά είναι πιο βολικό για μένα να χρησιμοποιήσετε. Δεν χρησιμοποιώ λαχανικά από μια μπορώ.

Επίσης, που ξέρω ότι κάποιοι άνθρωποι κάνουν τις ζωοτροφές τους πτηνών ακατέργαστης πατάτες. Ωστόσο, θα πρέπει να προσέξουμε να μην δώσει το κάθε πτηνό της πράσινης τμήμα της πατάτας (όταν η πατάτας ξεκινά να αυξάνεται και sprout). Τα φύλλα του φυτού της πατάτας μπορεί να κάνει ένα πουλί άρρωστος.
 
Back
Top